Złe informacje w sprawie podstawowego zawodnika Wisły

fot. Krzysztof Porębski
W ostatnim meczu ligowym z Piastem Gliwice Aschraf El Mahdioui zwichnął bark. Środkowego pomocnika czeka kilka tygodni przerwy.

Piłkarz przeszedł szczegółowe badania, według których jego przerwa w treningach z drużyną i grze wstępnie szacowana jest na trzy, cztery tygodnie. Uraz barku dokuczał mu już w trakcie przegranego spotkania w Gliwicach i to właśnie było przyczyną zmiany w składzie w 85. minucie rywalizacji.

Aschraf El Mahdioui na pewno opuściłby najbliższe spotkanie ligowe z Górnikiem Zabrze z powodu żołtych kartek. 25-letni zawodnik był w tym sezonie napominany czterokrotnie, podobnie jak obrońca Konrad Gruszkowski, który również z powodu kartek nie będzie mógł wystąpić 16 października w Zabrzu.

Najczęściej podający zawodnik ligi

25-letni El Mahdioui został graczem Wisły 16 maja tego roku i wystąpił we wszystkich meczach zespołu Adriana Guli w lidze i Pucharze Polski. Zawsze wychodził w podstawowym składzie i grał nie krócej niż 81 minut. 

Po rozegraniu 10 kolejek ekstraklasy Wiślak jest najczęściej podającym zawodnikiem z 771 podaniami. W pierwszej piątce tej statystyki jest jeszcze trzech jego kolegów z drużyny, jednak w ostatnich meczach przewaga Białej Gwiazdy w posiadaniu piłki nie przekłada się na skuteczną grę i punkty.

Sparing z Glinikiem

W najbliższą sobotę 9 października, w czasie przerwy na mecze reprezentacji, Wisła rozegra sparing z Glinikiem Gorlice z okazji 100-lecia klubu występującego w grupie wschodniej IV ligi. Trener Gula zapowiadał, że w tym spotkaniu na boisku powinien pojawić się Alan Uryga. Środkowy obrońca latem wrócił do Krakowa po czterech sezonach gry dla Wisły Płock, ale wciąż nie rozegrał ani minuty. Powodem była kontuzja odniesiona w czasie urlopu. 27-latek w czasie wakacji złamał kość śródstopia i ostatnie miesiące poświęcił na powrót do pełnej sprawności. W ostatnim czasie sztab zwiększał jego obciążenia treningowe i jest o krok od powrotu na boiska ekstraklasy.