Zmiana o 180 stopni. Kolejny klub sportowy zyska nowoczesną bazę [ZDJĘCIA]

Budowa OCSiR Rajsko fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Trwa budowa Osiedlowego Centrum Sportu i Rekreacji Rajsko w Swoszowicach. Pierwszy etap inwestycji ma się zakończyć w połowie przyszłego roku.

By dojechać z Rynku Głównego na obiekty Klubu Sportowego Rajsko przy ulicy Nad Fosą, samochodem przejedziemy prawie 11 kilometrów. – Nie zapominamy o obrzeżach miasta. Staramy się rozwijać infrastrukturę sportową we wszystkich dzielnicach – podkreśla Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Zmiana na lepsze

KS Rajsko szkoli młodych piłkarzy. Na początku listopada zawodnicy wystąpili w krakowskich eliminacjach Pucharu Tymbarku. Klub ma także drużynę seniorów, ale – jak podkreśla prezes Czesław Hazior – bardzo młody skład.

– Inwestycja zmieni warunki o 180 stopni. Stara siedziba była budowana wiele lat temu „w czynie społecznym”. Był problem z łazienkami, szatniami, ciepłą wodą – nie kryje Hazior.

Tego budynku już nie ma. Został wyburzony, a jego miejsce zajął nowy, którego kształty już widać. Na jego dachu znajdzie się taras widokowy.

Boiska jak nowe

Ale to tylko część tej miejskiej inwestycji sportowej. Obecnie realizowany jest pierwszy etap o wartości 7,5 miliona złotych.

– W jego ramach zostanie także wymieniona murawa głównego boiska, powstaną trybuny z zadaszeniem i pełna infrastruktura – parking, drogi dojścia i oświetlenie – wylicza Paweł Popławski, kierownik Działu Planowania i Przygotowania Inwestycji w ZIS.

Pojawi się także boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową. Będzie wyposażone w piłkochwyty i inne urządzenia.

Planowany jest także drugi etap. Bezpieczną, sztuczną murawę zyska małe boisko do piłki nożnej, które będzie oświetlone i wyposażone w trybunę. Mieszkańcy będą mogli korzystać również ze Street Workout Parku, placu zabaw, placu parkowego i siłowni na wolnym powietrzu.

Nie tylko sportowcy

– Na rundę wiosenną musimy poszukać zastępczego boiska trawiastego, ale już cieszymy się na nową płytę, budynek i pozostałe elementy inwestycji – kończy prezes Hazior.

Zmianę na lepsze odczują nie tylko sportowcy, bo – jak nazwa wskazuje – powstaje osiedlowe centrum sportu i rekreacji. Będą się w nim spotykać także uczestnicy zajęć w ramach Centrum Aktywności Seniora.

W dzielnicy Swoszowice ZIS aktualnie prowadzi również dwie inne inwestycje dla klubów sportowych. Kończy się budowa siedziby WLKS Krakus Swoszowice. Nowy obiekt zyska także KS Wróblowianka.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Swoszowice