Znamy termin derbów Krakowa

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Ekstraklasa ustaliła terminarz 14. kolejki. Jednym z najciekawszych będzie spotkanie Wisły z Cracovią, czyli Wielkie Derby Krakowa.

Mecz odbędzie się w niedzielę 7 listopada na stadionie im. Henryka Reymana. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godzinę 20. Tego dnia odbędą się trzy spotkania , a ciekawie zapowiada się również starcie Rakowa Częstochowa z Pogonią Szczecin, czyli spotkanie drugiej i trzeciej drużyny poprzednich rozgrywek.

Termin Wielkich Derbów Krakowa oznacza, ze gospodarze rozegrają trzy mecze w ciągu ośmiu dni. 31 października czeka ich wyjazd do Płocka, a 3 listopada będą walczyć w Tychach o awans do 1/16 finału Pucharu Polski. Terminarz Cracovii będzie mniej napięty, a to z sprawą odpadnięcia z rozgrywek o PP. W 13. kolejce zespół Michała Probierza podejmie w piątek 29 października Radomiaka Radom. To oznacza, że przed Świętą Wojną będzie miał dziewięć dni na spokojne przygotowania.

Ostatnie derby również odbyły się na stadionie Wisły. Mecz stał na niskim poziomie i zabrakło goli. Do tego nie było czuć sportowego święta, gdyż piłkarze walczyli przy pustych trybunach. W drugiej połowie Sergiu Hanca wykonywał rzut karny, jednak jego strzał odbił Mateusz Lis. Zdobyty punkt przybliżył oba zespoły do utrzymania w ekstraklasie.

REKLAMA
REKLAMA