Żona profesora Filipiaka będzie rządzić Cracovią. Jakub Tabisz odwołany

Elżbieta Filipiak

W piątek członkowie rady nadzorczej MKS Cracovia zdecydowali, że Elżbieta Filipiak będzie czasowo wykonywać funkcję prezesa klubu.

O decyzji rady nadzorczej poinformowała rzeczniczka klubu Aleksandra Szynal. Przedstawicielka spółki dodaje, że Elżbieta Filipiak będzie zarządzać klubem do 6 lutego.

Kim jest Elżbieta Filipiak, która na stanowisku czasowo zastąpi swojego męża prof. Janusza Filipiaka? Na Akademii Górniczo-Hutniczej ukończyła studia metalurgiczne, a następnie zrobiła studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w zakresie zarządzania finansami w przedsiębiorstwie oraz zdobyła uprawnienia księgowego.

– Jest współzałożycielką Comarch oraz znaczącym akcjonariuszem spółki. Od początku działalności Comarchu zasiada we władzach spółki a obecnie jest przewodniczącą rady nadzorczej – informuje Aleksandra Szynal.

Odwołany Jakub Tabisz

To nie jedyna zmiana w Cracovii w związku z chorobą prof. Janusza Filipiaka. Jakub Tabisz nie jest już członkiem zarządu klubu. Mężczyzna był wiceprezesem spółki sportowej od 13 sierpnia 2003 roku. Pod koniec listopada 2022 roku został zawieszony w pełnieniu funkcji wiceprezesa w związku z zarzutami prokuratorskimi działania na szkodę Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W zarządzie klubu w roli wiceprezesa ds. sportowych pozostaje Stefan Majewski.