Nowe szatnie akademii. Kolejna pomoc dla Wisły

Pomieszczenia przed remontem fot. Akademia Piłkarska Wisła Kraków

Środowisko skupione wokół klubu z ulicy Reymonta ostatnio potrafi się jednoczyć. Wojciech Kwiecień opłaci kontrakt Sławomira Peszki, Jakub Błaszczykowski udzielił pożyczki, a kibice kupili już ponad siedem tysięcy karnetów. Na tym nie koniec. Firma z Krakowa ufunduje remont szatni dla młodych zawodników Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków.

Członkowie stowarzyszenia Socios Wisła decydują, jakie konkretne cele będą realizowane z ich comiesięcznych składek. Pod koniec ubiegłego roku w głosowaniu zdecydowali, że na pierwszy ogień pójdzie remont szatni dla młodych zawodników Białej Gwiazdy. Za około 25 tysięcy złotych przyszłe  gwiazdy (oby!) krakowskiego futbolu dostaną nie tylko nowe pomieszczenie do przebierania (dziś nie można się tam czuć zbyt komfortowo – zobaczcie na zdjęciach), ale również pokój ze sztuczną murawą, gdzie będą mogły się rozgrzewać i rehabilitować. Na ścianach pojawią się motywacyjne malunki z postaciami legendarnymi dla Wisły.

Inwestycję sfinansuje firma Re-bau, która od 2017 roku jest jednym z partnerów akademii. Remont szatni „wychodził” u kierownictwa jeden z pracowników, zapalony fan Wisły. Dzięki temu z pieniędzy Socios zostaną sfinansowane inne potrzeby drużyn młodzieżowych.

– To kolejny dowód na to, jak spore i chętne do działania jest środowisko sympatyków Wisły Kraków – mówi Rafał Wisłocki, który przez lata zarządzał akademią, a teraz jest prezesem spółki i pełniącym obowiązki prezesa Towarzystwa Sportowego.

– Dostosowanie tych czterech pomieszczeń do naszych potrzeb sprawi, że będziemy mogli zadbać o takie podstawy jak rehabilitacja zawodników po kontuzji – podkreśla.

REKLAMA


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne