Nowy sponsor Wisły. 80 procent na e-sport, 20 na piłkę

Zawodnicy drużyny Wisła All In! Games Kraków fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

1,8 mln zł netto przekaże na Wisłę w ciągu trzech lat krakowski wydawca gier komputerowych All in! Games.

80 procent kwoty trafi na utrzymanie nowej sekcji e-sportu. Drużyna Wisła All in! Games zadebiutuje już w weekend podczas turnieju w Poznaniu. W barwach klubu z ulicy Reymonta będzie występować siedmiu zawodników: Grzegorz Dziamałek, Grzegorz Jędras, Kacper Słoma, Wiktor Kruk, Piotr Taterka, Bartosz Jakubowski i Jakub Mikołajewski. Pierwszych pięciu gra w Counter-Strike: Global Offensive, a dwaj pozostali w Fifę 20. Wcześniej byli związani z czołową drużyną adwokacik.

– Wisła otworzyła się na nowy, perspektywiczny rynek, który jest rozwojowy dla klubów sportowych. To krok w kierunku budowania potężnej, wielosekcyjnej Wisły, która podąża za nowymi trendami – mówi wiceprezes Białej Gwiazdy Piotr Obidziński.

Wisła jest kolejnym polskim klubem, który stawia na sport elektroniczny. Swoje sekcje mają między innymi Legia Warszawa, Piast Gliwice i Arka Gdynia. Wcześniej Biała Gwiazda wzięła pod swoje skrzydła drużynę blind footballu (osób niewidomych i niedowidzących).

Krakowska firma All in! Games zajmuje się wydawaniem gier komputerowych. Jej prezes, Maciej Łaś, podkreśla, że segment e-sportu zaczyna odgrywać coraz większą rolę w branży, więc postanowił wykorzystać ten fenomen.

– Drużyna Wisły ma się rozwijać i bić o najwyższe cele – zapowiada.

1/5 na piłkę

20 procent kwoty umowy, czyli 360 tysięcy złotych netto zostanie przekazane na funkcjonowanie drużyny piłkarskiej. – Sponsor dostał on nas jedną z lóż i niewielki pakiet reklamowy na bandach – tłumaczy Obidziński.

Obie strony nie wykluczają szerszej współpracy przy drużynie piłkarskiej w przyszłości


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne