Połączmy się na sport(n)owo. Znani sportowcy wspierają kampanię Krakowa [VIDEO]

Maria Sajdak

W niedzielę, 19 lipca odbędzie się kolejny trening promujący aktywność fizyczną i powrót do sportu w niełatwych czasach pandemii. W kampanię „Połączmy się na sport(n)owo" prowadzoną przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie włączyli się znani sportowcy związani z naszym miastem.

Czas społecznej izolacji spowodowanej pandemią koronawirusa uświadomił nam, że istotnym elementem naszego życia jest także sport. Dla jednych jest to krótki spacer z kijkami i przejażdżka rowerem. Inni regularnie chodzą do siłowni, biegają czy ćwiczą zumbę. Społeczna kwarantanna i związane z nią ograniczenia dla wielu oznaczały długą przerwę od aktywności fizycznej. W końcu jednak rząd dał zielone światło i można było wracać do dawnych, ulubionych zajęć, pamiętając o bezpieczeństwie.

Do „odmrożenia” sportu zachęca Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, który we współpracy z klubami, trenerami i partnerami od kilku tygodni regularnie organizuje różnego rodzaju zajęcia sportowe. W czerwcu i lipcu można już było wziąć udział w treningu na stadionie WKS Wawel, w Karcher Hali Cracovia Centrum Osób Niepełnosprawnych  i na terenach WLKS Krakus Swoszowice.

Piaski Wielkie

W najbliższą niedzielę o godzinie 10 rozpocznie się kolejna odsłona akcji „Połączmy się na sport(n)owo”. Tym razem na trening ogólnorozwojowy z elementami sprawnościowymi na terenie  KS Orzeł Piaski Wielkie (ulica Niebieska 2) zaproszone są dzieci i młodzież w wieku 5-14 lat.

Zajęcia poprowadzą trenerzy z My Fitness Place. Przygotowany zostanie tor przeszkód, na którym będzie można sprawdzić sprawność i kondycję. Drabinki koordynacyjne, piłki lekarskie, gumy oporowe, hantelki – to niektóre z przyrządów, jakie są przewidziane w ramach ćwiczeń. Ponadto, nie zabraknie rywalizacji – wyścigów z elementami koordynacyjnymi i zwinnościowymi, a także gier i zabaw. W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych uczestnicy powinni posiadać obuwie na zmianę.

Warunkiem udziału w wydarzeniu jest zgłoszenie zawodnika/zawodniczki przez opiekuna prawnego – poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej ZIS.

Wsparcie od gwiazd

Akcję „Połączmy się na sport(n)owo” wspierają gwiazdy sportu związane z Krakowem, między innymi: Rafał Majka, Maria Sajdak, Andżelika Stefańska, Grzegorz Sudoł i Ewelina Kobryn, a także krakowskie drużyny hokeja czy futbolu amerykańskiego.

Przygotowany spot jest tylko wstępem do filmowych spotkań z mistrzami. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie pracuje także nad wirtualnymi wyzwaniami dla uczestników imprez biegowych.

 

comments powered by Disqus