Siedziba Clepardii nie do poznania [ZDJĘCIA]

fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

18 maja został otwarty przebudowany budynek klubowy Clepardii. Miasto przeznaczyło na ten cel 6,8 mln zł.

Siedziba klubu od lat prosiła się o remont. – Staraliśmy się pudrować, malować. Liczymy, że w końcu powstanie coś godnego uwagi – mówił LoveKraków.pl niemal dokładnie rok temu Zbigniew Wajda, prezes klubu z ul. Fieldorfa-Nila 5.

Dziś budynek jest nie do poznania. Wygląd elewacji i wnętrz nie drażni oczu, w pomieszczeniach nie czuć typowego zapachu stęchlizny. Znajduje się w nim zaplecze dla klubu: szatnie i łazienki dla sportowców, sala gimnastyczna, pomieszczenia biurowe dla zarządu i trenerów, magazyny, pralnia, pomieszczenie dla sędziów, zaplecze kulturalno-administracyjne, sala multimedialna, sala konferencyjna, pomieszczenie dla spikera. Budynek został umeblowany i wyposażony w sprzęt elektroniczny.

– Za nami duża rewitalizacja, dziś znów dostępna jest powierzhcnia, która przez lata była barakiem i nic się w niej nie dało zrobić. Zadbaliśmy też o otoczenie, powstały miejsca parkingowe – mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, który nadzorował inwestycję.

KS Clepardia powstał w 1967 roku po fuzji Towarzystwa Sportowego Krowodrza Modrzejówka i KS Prądnicki. Na co dzień w klubie trenuje około 250 piłkarzy.

Zwierzyniecki w kolejce

Niedługo powinna rozpocząć się przebudowa obiektów Klubu Sportowego Zwierzyniecki. – Jesteśmy w trakcie procedury przetargowej. Czasy nie są łatwe, ale wierzę, że niedługo pojawią się tam robotnicy – mówi dyrektor Kowal.

W ubiegłym tygodniu ZIS przekazał Bieżanowiance nowe Centrum Zapaśnicze.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały