Bolesne spotkanie z bramkarzem. Jak długo nie będzie mógł trenować skrzydłowy Garbarni?

Wojciecha Słomkę czeka kilkutygodniowa rehabilitacja fot. Garbarnia Kraków

Wojciech Słomka wróci do treningów najwcześniej w połowie kwietnia. Ofensywny piłkarz drugoligowej Garbarni jest po operacji obręczy barkowej, która została uszkodzona w meczu z Ruchem Chorzów.

Niespełna 24-letni zawodnik na długo zapamięta domowe spotkanie z Ruchem Chorzów, które odbyło się 5 marca. Skrzydłowy Brązowych w 38. minucie został powalony w polu karnym przez bramkarza Jakuba Bieleckiego. Daniel Morys nie wykorzystał rzutu karnego, a Słomka nie był w stanie kontynuować gry i w przerwie zastąpił go Kacper Rogoziński.

Słomki zabrakło w dwóch kolejnych spotkaniach Garbarni ze Stalą Rzeszów i Śląskiem II Wrocław. Uraz okazał się poważny i potrzebna była operacja obręczy barkowej, która została przeprowadzona 10 marca w godzinach wieczornych. Zawodnika czeka teraz rehabilitacja, a powrót do treningów przewidywany jest za cztery do sześciu tygodni.

Ważny piłkarz

Piłkarz nie pomoże więc drużynie Macieja Musiała w sobotnich derbach z Hutnikiem Kraków (początek na stadionie przy ulicy Rydlówka o godzinie 15) i wielu następnych spotkaniach rundy wiosennej. W tym sezonie Słomka wystąpił w 17 meczach II ligi, strzelił cztery gole i miał cztery asysty.