News LoveKraków.pl

Cracovia Maraton w nowym terminie. Znamy reakcję biegaczy

fot. Eryk Ruta/LoveKrakow.pl

430 osób zrezygnowało ze startu w maratonie po przeniesieniu go z 21 na 14 kwietnia.

O zmianie terminu 21. Cracovia Maraton mówiło się od jesieni. Organizatorzy podali nową datę pod koniec stycznia, gdy premier Donald Tusk ogłosił, że przesunięte z jesieni na wiosnę wybory samorządowe odbędą się 7 (pierwsza tura) i 21 kwietnia (ewnetualna druga tura). Nie chcieli, by impreza biegowa generująca duże utrudnienia w ruchu nie nałożyła się na wybory. Chodziło przede wszystkim o swobodny dostęp krakowian do lokali, w których głosują.

Nowy termin Cracovia Maraton

Po ogłoszeniu nowego terminu ZIS przedłużył obowiązywanie początkowej opłaty startowej (120 zł) do 9 lutego. Jednocześnie uczestnicy, którzy dokonali już zgłoszenia, a nie odpowiadał im nowy termin imprezy, mogli ubiegać się o zwrot kosztów. Na złożenie rezygnacji mieli 14 dni od ogłoszenia nowego regulaminu. – Oświadczenia o rezygnacji z udziału w 21. Cracovia Maraton w terminie 14 kwietnia 2024 roku zostały przesłane przez 430 osób, z czego 280 z Polski i 150 z zagranicy – poinformowała LoveKraków.pl Anna Nowosielska, kierownik działu komunikacji.

W 21. edycji maratonu może wystartować 7 tysięcy osób. Na liście zapisanych widnieją obecnie nazwiska około 5600 (ponad 400 obcokrajowcców) z prawie 50 krajów (stan na 5 marca 2024, godzina 11). Imprezie głównej w sobotę i niedzielę będą towarzyszyć inne wydarzenia, m.in. Bieg Nocny na 10 km czy maraton dla osób z niepełnosprawnościami. Organizatorzy wprowadzili także nowość: walkathon dla miłośników nordic walkingu.