Czaniecki Cracovia Walkathon, czyli coś dla miłośników nordic walkingu

fot. ZIS

Cracovia Marathon to nie tylko sam bieg główny, ale również wiele innych imprez towarzyszących. W tym roku odbędzie się specjalny walkathon.

– Czaniecki Cracovia Walkathon odbędzie się 13 kwietnia, w sobotę, o godzinie 13:30. Do pokonania będzie dystans 4,2 km wokół krakowskich Błoń. W środę 21 lutego o godzinie 12:00 rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do udziału w wydarzeniu. Zapisy odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy. Przed dokonaniem rejestracji prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzenia dostępnym TUTAJ – informuje Zarząd Infrastruktury Sportowej.

Limit uczestników wydarzenia wynosi 500 osób. Organizatorzy nie zapewniają pomiaru czasu i nagród – liczy się udział w wydarzeniu, integracja środowiska nordic walkingu i dobra zabawa. W ramach opłaty startowej wynoszącej 40 zł uczestnicy otrzymają koszulkę bawełnianą, pakiet regeneracyjny i medal na mecie. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie własnych kijków do nordic walkingu.

– Nordic walking z roku na rok zyskuje na popularności. Jeśli nie czujecie się na siłach rozpocząć przygody z bieganiem, a chcecie zadbać o zdrowie i aktywnie spędzić czas, bądźcie z nami na starcie Czaniecki Cracovia Walkathon – zachęca ZIS.