Cracovia zaczęła w okrojonym składzie. Trener Zieliński niepocieszony decyzją Michniewicza [ZDJĘCIA]

fot. MK
Bez sześciu reprezentantów i Karola Knapa, za to z pozyskanym Patrykiem Makuchem i wypożyczonymi wcześniej do innych klubów Krystianem Bracikiem i Sebastianem Strózikiem w Cracovia Training Centrer odbył się 14 czerwca pierwszy trening Pasów. Do nowego sezonu zespół będzie się przygotowywał w Rącznej i na zgrupowaniu w Austrii.

W pierwszym treningu, który odbył się równo miesiąc po ostatnim meczu ligowym, wzięło udział osiemnastu zawodników z pola i trzech bramkarzy. Jedynym nowym piłkarzem był pozyskany z Miedzi Legnica napastnik Patryk Makuch. W zajęciach uczestniczyli także napastnik (skrzydłowy) Sebastian Strózik i środkowy obrońca Krystian Bracik, którzy wrócili z wypożyczen do Resovii i Wisły Puławy. Strózik cały sezon spędził w I lidze - w 28 występach strzelił gola i zaliczył asystę, a Bracik w rundzie wiosennej rozegrał 14 spotkań i zdobył bramę w II lidze. 

– Chcę się im przyglądnąć, o przydatności będziemy decydować przed wyjazdem na obóz – mówi trener Jacek Zieliński. Cracovia uda się do austriackiego Bad Zell 23 czerwca i wróci 3 lipca.

W poniedziałkowym treningu mogli się także pokazać juniorzy Oskar Wójcik (obrońca) i Przemysław Kapek (napastnik), którzy mieli już kontakt z pierwszym zespołem.

Pestka raczej nie odejdzie. Ze zgrupowania wróci bez debiutu

W poniedziałek i wtorek do trenujących kolegów dołączą reprezentanci Virgil Ghita, Sergiu Hanca, Otar Kakabadze, Florian Loshaj, Jakub Myszor i Kamil Pestka. W poniedziałkowych zajęciach nie brał udziału także Karol Knap, który przeszedł zabieg, ale niedługo będzie wprowadzany w trening. W Rącznej stawil się za to reprezentant Polski U-20 Michał Rakoczy.

Pierwsze powołanie do kadry A Czesława Michniewicza otrzymał Pestka, ale nie zadebiutował. Mecz z Walią przesiedział na ławce, a w pozostałych był wysyłany na trybuny.– Szkoda, że nie zagrał, mógł dostać szansę. Był w kadrze, trenował z najlepszymi polskimi piłkarzami i to duży plus dla niego, ale wyjeżdżając na reprezentację każdy myśli o debiucie. Szkoda, że to się nie stało, bo byłoby to łatwiejsze dla niego i dla nas. Ale takie jest życie – powiedział szkoleniowiec.

Zieliński uważa, że Pestka raczej nie odejdzie w tym okienku. Podobnie odpowiada na pytania o innych zawodników - Karola Niemczyckiego i Otara Kakabadze. Pasy chcą sprowadzić jeszcze jednego, dobrego zagranicznego napastnika.

W sobotę pierwszy sparing

Na sobotę (godzina 10) w Rącznej zaplanowano sparing z pierwszoligową Stalą Rzeszów, a w przyszły czwartek wyjadą na zgrupowanie w Bad Zell. W Austrii zmierzą się z Olympiakosem Pireus, Lask Linz oraz Hansą Rostock lub Rapidem Bukareszt. 

W 1. kolejce ekstraklasy Cracovię czeka wyjazd do Zabrza. Starcie z Górnikiem rozpocznie się 18 lipca (poniedziałek) o godzinie 19. Rywal ze Śląska zwolnił Jana Urbana i na razie ma trenera tymczasowego.