Decyzje kadrowe w Cracovii. Trzech zawodników może odejść

Florian Loshaj w rozmowie z Michałem Probierzem. Wszyscy zawodnicy, którzy nie są już potrzebni Cracovii, przychodzili za kadencji poprzednika Jacka Zielińskiego fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Brazylijczyk Thiago, Słowak Filip Balaj i Kosowianin Florian Loshaj mogą szukać sobie klubów.

W sobotę Pasy rozegrały ostatni sparing przed urlopami i pokonały 4:1 Tatran Liptowski Mikulasz. Gola na 3:1 strzelił napastnik Filip Balaj, dogrywał mu skrzydłowy Thiago. Obu tych zawodników w przyszłym roku możemy nie oglądać w składzie krakowskiego klubu. Umowa Brazylijczyka kończy się końcem grudnia 2023, a kontrakt Słowaka obowiązuje jeszcze przez półtora roku. W Cracovii nie ma też już miejsca dla środkowego pomocnika Floriana Loshaja. Reprezentant Kosowa ma umowę ważną do 30 czerwca przyszłego roku.

Thiago trafił do Pasów na początku 2020 roku. W tym czasie zmagał się z jedną poważną kontuzją. W ekstraklasie rozegrał 39 meczów i strzelił dwa gole. Niespełan trzy lata z krakowskim klubem jest związany także Loshaj, który dotąd wystąpił w 71 spotkaniach i cztery razy pokonał bramkarza. Filip Balaj podpisał umowę latem 2021 roku, zaliczył zaledwie jednego gola w 16 spotkaniach.

Te decyzje potwierdzają, że zimą w Cracovii będą szukać zawodników do środka pola (przede wszystkim potrafiących rozgrywać) i napastnika, który będzie rywalizował z Patrykiem Makuchem i Benjaminem Kallmanem.

Testowany z Siarki Tarnobrzeg

W pierwszej połowie meczu towarzyskiego z Tatranem na środku obrony grał 18-letni Wojciech Bieniarz, w opinii Zielińskiego najlepszy młodzieżowiec drugoligowej Siarki Tarnobrzeg. Być może dostanie kolejne okazje na pokazanie swoich umiejętności.