Derby Krakowa otworzą grudzień w ekstraklasie

fot. Afera-Studio
Kolejna Święta Wojna już 4 grudnia, w ramach 12. kolejki ekstraklasy. Gospodarzem meczu, podobnie jak w marcu, będzie Cracovia.
Jeżeli nie zmienią się realia – a nic na to nie wskazuje – mecz odbędzie się bez udziału publiczności. Cracovia będzie liczyła straty, bo na spotkania z Wisłą jej stadion prawie zawsze wypełnia się po brzegi. Marcowe derby przy ulicy Kałuży oglądały 14 154 osoby kibicujące Pasom; gospodarze nie wpuścili fanów Wisły. Biała Gwiazda wygrała 2:0 po bramkach Jakuba Błaszczykowskiego z rzutu karnego i Heberta, który nie jest już piłkarzem klubu z ulicy Reymonta.

Derby Krakowa 4 grudnia

Ekstraklasa SA ustaliła, że kolejne derby Krakowa rozpoczną się 4 grudnia o godzinie 20.30 i będą jedynym piątkowym spotkaniem 12. kolejki. Zanim czekają nas emocje związane z meczem Cracovia–Wisła, drużyny Michała Probierza i Artuea Skowronka rozegrają po dwa spotkania. Cracovia podejmie Legię Warszawa i pojedzie do Płocka, a Wisłę czeka wyjazdowy mecz z Wartą i domowy z Zagłębiem Lubin. Po derbach Ekstraklasa SA zaplanowała jeszcze dwie kolejki. 

W tabeli Wisła ma 10 punktów i o jeden wyprzedza Cracovię. Pasy na boisku wywalczyły jednak 14 "oczek", z których pięć odjęto im na starcie za przewinienia korupcyjne.