Dobre losowanie w Pucharze Polski. Wieczysta zacznie u siebie, Cracovia i Wisła na wyjeździe

Trenerzy Cracovii, Wisły i Wieczystej fot. Mateusz Kaleta, Krzysztof Kalinowski//LoveKraków.pl
Trzy krakowskie drużyny poznały rywali w 1/32 finału Pucharu Polski. Losowanie można uznać za pomyślne, ponieważ Cracovia i Wisła zagrają na boiskach trzecioligowców (ŁKS Łagów i Legia II Warszawa), a Wieczysta podejmie Radunię Stężyca z II ligi.
Tylko jeden młodzieżowiec

Spotkania 1/32 planowane są na koniec sierpnia (dokładny terminarz poznamy w najbliższych dniach), 1/16 19 października, 1/8 9 listopada, 1/4 1 marca, a 1/2 5 kwietnia. Wielki finał odbędzie się 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie. 

Tradycyjnie w Pucharze Polski od kilku lat nie ma meczów rewanżowych, a rolę gospodarza pełni drużyna z niższej ligi lub wylosowana jako pierwsza, gdy trafiły na siebie zespoły grające na tym samym poziomie. Nie ma też drabinki spotkań, przed każdym etapem (do półfinałów włącznie) drużyny poznają rywali w losowaniu. Nowością wprowadzoną od tej edycji jest ograniczenie liczby młodzieżowców w drużynie z dwóch do jednego.

Dopiero od 1/16 finału do walki o krajowych puchar dołączą zespoły, które zakwalifikowały się do eliminacji europejskich pucharów: Lech Poznań, Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin i Lechia Gdańsk.

Garbarnia i Hutnik za burtą

W jednej 1/32 finału nie zobaczymy krakowskich drugoligowców, czyli Garbarni i Hutnika. Podopieczni Macieja Musiała odpadli w rzutach karnych z Olimpią Elbląg, a zespół Andrzeja Paszkiewicza po dogrywce musieli uznać wyższość Chojniczanki Chojnice.

Puchar Polski 2021/2022. Wisła grała najdłużej

W poprzednim sezonie Puchar Polski po raz drugi zdobył Raków Częstochowa. Z krakowskich drużyn najdalej zaszła Wisła, która jednak skompromitowała się w ćwierćfinale, gdy odpadła w meczu z trzecioligową Olimpią Grudziądz. Udaną przygodę zaliczyła Garbarnia – wyeliminowała Powiśle Dzierzgoń i w 1/16 Wieczystą. Drużyna Macieja Musiała odpadła dopiero w rywalizacji z przyszłym mistrzem kraju i finalistą PP Lechem Poznań. Krótkie przygody zaliczyły Cracovia (porażka z ŁKS-em w 1/32) i Hutnik (w rundzie wstępnej lepsza okazała się Olimpia Elbląg).