News LoveKraków.pl

Duet trenerów poprowadzi Cracovię

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

14 kwietnia o godzinie 15.00 Cracovia zagra na wyjeździe z liderem rozgrywek Jagiellonią Białystok. Będzie to pierwsze spotkanie po zwolnieniu trenera Jacka Zielińskiego.

63-letni szkoleniowiec stracił pracę w piątek wieczorem, po remisie 2:2 z Łódzkim Klubem Sportowym. Był to już siódmy mecz krakowskiej drużyny bez wygranej. Pasy mają trzy punkty przewagi nad strefą spadkową i trudny terminarz, więc prezes Mateusz Dróżdż postanowił coś zmienić.

Cracovia. Oni poprowadzą zespół po zwolnieniu Zielińskiego

Klub od razu poinformował, że do końca sezonu pierwszą drużynę poprowadzi Dawid Kroczek. 35-latek jest w klubie od lutego - przygotowuje do reaktywacji rezerwy i szefem metodologii w drużynach juniorów do lat 17 i 19. Kilka lat temu krótko prowadził pierwszoligową Resovię, więc w sobotę zadebiutuje w ekstraklasie.

– Trener Dawid Kroczek posiadający licencję trenerską UEFA A aplikował na kurs UEFA Pro. Po spełnieniu wymagań formalnych w ostatnich dniach uczestniczył w końcowych egzaminach. W najbliższych dwóch tygodniach powinna zostać ogłoszona lista trenerów zakwalifikowanych na kurs i tym samym mogących samodzielnie prowadzić drużynę na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Sztab szkoleniowy pierwszej drużyny został również poszerzony o Tomasza Przekaza oraz Macieja Palczewskiego. Wszyscy członkowie wcześniejszego sztabu pozostali w Cracovii, w tym trener asystent Tomasz Jasik, który w najbliższych meczach będzie prowadził drużynę z trenerem Dawidem Kroczkiem – mówi Marzena Młynarczyk-Warwas, rzecznik prasowy Cracovii.