Dzieci pobiegną w Krakowie, by pomóc swojemu rówieśnikowi

fot. materiały prasowe

Trwają zapisy do dziecięcej odsłony charytatywnego biegu Poland Business Run, który odbędzie się 8 września w parku Jordana w Krakowie.

Rejestracja 600 uczestników odbywa się online za pomocą formularza, który można znaleźć tutaj. Dzieci pobiegną w parku Jordana, na terenie zielonym, w trzech kategoriach wiekowych na różnych dystansach. Zgłoszenia udziału do PBR Kids przyjmowane będą od 2 do 31 lipca 2024. Opłata startowa wynosi 35 zł i w całości będzie przeznaczona na dofinansowanie protezy dla pięcioletniego Aleksandra z Krakowa, który w wyniku choroby nowotworowej jest po amputacji nogi. W pakiecie startowym znajdą się medal, koszulka i słodka przekąska.

– Poland Business Run to wydarzenie, które zachęca i małych, i dużych do sportu, zabawy i dobroczynności! 8 września chcemy wspólnie wybiegać uśmiechy oraz wsparcie dla naszych beneficjentów. Najmłodsi uczestnicy pomogą Olusiowi, który potrzebuje protezy, by móc chodzić, bawić się i w pełni cieszyć dzieciństwem. Co ważne, środki na ten cel zostaną pozyskane z pakietów startowych PBR Kids, czyli to dzieci pobiegną, by pomóc swojemu rówieśnikowil – mówi Agnieszka Pleti, prezeska Fundacji Poland Business Run, organizatorka biegu.

Dzieci w wieku 4–10 lat będą startowały w trzech kategoriach wiekowych. W czasie rejestracji można wybrać sobie również godzinę, w której chce się wystartować w wybranej grupie:

- dzieci w wieku 4-5 lat / dystans 100 metrów: godz. 10 lub 12.45

- dzieci w wieku 6-7 lat / dystans 200 metrów: godz. 10.45 lub 13

- dzieci w wieku 8-10 lat / dystans 400 metrów: godz. 11.30 lub 13.45

8 września w parku Jordana będzie czekało także wiele innych atrakcji, takich jak bańki mydlane, gry zręcznościowe, air track do skakania i gimnastyki, malowanie twarzy, tańce, lody i zdrowe przekąski.