Garbarnia Kraków ma nowego trenera

fot. Garbarnia Kraków

37-letni Marcin Pluta, który przez dwa ostatnie lata był w Garbarni asystentem Macieja Musiała, został nowym trenerem Brązowych. Podpisał roczną umowę z opcją przedłużenia.

Marcin Pluta zastąpił Macieja Musiała, któremu po spadku z II ligi skończyła się umowa i w nowym sezonie poprowadzi ligowego rywala Garbarni - Wieczystą Kraków.

Nowy trener Garbarni w przeszłości był jej zawodnikiem

Nowy szkoleniowiec 20 czerwca skończył 37 lat. Jest wychowankiem Hutnika Kraków, jednak najdłużej grał dla Garbarni. Trafił do niej jako 18-latek i reprezentował barwy ludwinowskiego klubu przez niemal 11 sezonów. Był również kapitanem drużyny. 

Po odejściu do czwartoligowego Porońca Poronin nie zerwał kontaktów z ludwinowskim klubem i pracował z grupami młodzieżowymi. W 2016 roku dołączył do akademii piłkarskiej Wisły Kraków, w której opiekował się drużynami do lat 16, 18 i 17 (chronologicznie). 

Garbarnia Kraków. Zmiany po spadku do III ligi

Po spadku sztab szkoleniowy Garbarni zostanie uszczuplony. Pluta będzie miał asystenta (nie został jeszcze potwierdzony, ale ma też pełnić obowiązki kierownika drużyny), a trenerem bramkarzy zostanie Aleksander Kozioł, który nie zawiesi butów na kołku i będzie trzecim bramkarzem. 

Grupa IV ligi III rozpocznie zmagania 5 sierpnia.