Garbarnia Kraków. Worek bramek i widowisko w sparingu z Bruk-Bet Termalicą. Nowy napastnik na testach

Piłkarze Garbarni cztery razy fetowali bramki. Po prawej strzelec dubletu - Adam Żak. fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl
Po tygodniu przygotowań piłkarze prowadzeni przez Macieja Musiała rozegrali pierwszy zimowy sparing. Na sztucznym boisku Hutnika wbili cztery gole, ale przegrali 4:5 z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza.
Nikt, kto w sobotnie popołudnie wybrał się obejrzeć Brązowych w akcji, nie mógł narzekać na nudę. Piłkarze zapewnili świetne widowisko, zaczynając od wysokiego C od pierwszych minut spotkania.

Po kwadransie prowadzili już 2:0, po czym jeszcze w pierwszej połowie stracili cztery bramki z rzędu. Przegrywając 2:4 złapali kontakt przed przerwą, za sprawą gola Adama Żaka w 45. minucie meczu. Dla napastnika był to dublet – wcześniej skutecznie egzekwował rzut karny. Wynik otworzył Jakub Karbownik.

A goli mogło być więcej – strzał Konrada Handzlika zatrzymał się na poprzeczce.

Zredukowali bieg po przerwie

Siedem goli w pierwszych 45 minutach zwiastowało emocje po przerwie, bo wynik był na styku. W drugiej połowie nie było już tak ostrego strzelania, ale obie ekipy dołożyły po bramce. Najpierw Daniel Pietraszkiewicz, ustrzelając dublet i powiększając prowadzenie Słoni, a później kolejno Karol Dziedzic, który ponownie dał Garbarni kontakt w 82. minucie.

To były jednak wszystkie trafienia, licznik zatrzymał się na dziewięciu, a o jedno więcej zdobyli piłkarze Bruk-Bet Termaliki. W planach jeszcze osiem sparingów. Ich najbliższym rywalem będzie 21 stycznia III-ligowa Unia Tarnów.

Pożegnali napastnika. Przyjdzie nowy?

W barwach Garbarni nie będzie grał już Thomas Pranica, z którym kontakt został rozwiązany na zasadzie porozumienia stron. Urodzony w Chicago 20-latek spędził przy Rydlówka minione pół roku, zagrał 17 meczów i strzelił dwa gole.

Możliwe, że w jego miejsce Garbarnia pozyska nową dziewiątkę. W sparingu z Bruk-Bet Termalicą trener Maciej Musiał sprawdzał nowego piłkarza na tę pozycję.

To nie jedyne roszady w składzie Brązowych. Klub poinformował także o wypożyczeniu 19-letniego obrońcy Damiana Derendy. Wychowanek krakowskiego klubu będzie się ogrywał dwa szczeble niżej, w czwartoligowej Radziszowiance Radziszów.

Garbarnia Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:5 (3:4)

Bramki: Karbownik (9.), Żak (15. – k., 45.), Dziedzic (83.) – Karasek (20.), Kukułowicz (37. – k.), Pietraszkiewicz (38., 58.), Farbiszewski (41.).

Garbarnia Kraków: (I połowa) Bartusik - Warczak, Kardas, Nakrošius, Polak - Słomka, Tymosiak, Handzlik, Gądek, Karbownik - Żak. (II połowa) Al-Ani - Purcha, Kardas (60. Warczak), Nakrošius (75. Kardas), Polak (75. Kuc) - Dziedzic, Nowak, Handzlik (75. Seweryn), Karbownik (60. Sutor), Marszalik - zawodnik testowany.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Pawluczenko - Błachewicz, Farbiszewski, Tekijaški, Kukułowicz (72. Cieśla) - Banasik (66. Kuchta), Hubínek, Karasek, Wacławek, Pietraszkiewicz (70. Gajda) - Matuszewski (46. Janczy).