Garbarnia zadowolona z frekwencji. Pierwszy kurs skautingowy nie był ostatnim [ZDJĘCIA]

fot. Garbarnia Kraków
W sobotę 16 października w obiektach Garbarni Kraków odbył się kurs skautingowy połączony z obserwacją meczu 13. kolejki eWinner 2. ligi, w którym Brązowi wygrali z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. W szkoleniu wzięło udział ponad trzydziestu uczestników.

Prelengentami byli Sebastian Gryglaszewski – szef skautingu Garbarni, Gerard Juszczak – dyrektor działu analiz i skautingu Jagielloni Białystok, Tomasz Szarliński – skaut klubów ekstraklasy i Jacek Osadnik – dyrektor firmy InStat na Polskę.

Kurs składał się z dwóch części. W pierwszej z nich prowadzący i uczestnicy skupili się na teorii, natomiast po przerwie odbyły się zajęcia praktyczne połączone z obserwacją meczu ligowego Garbarni.

– Frekwencja wyniosła ponad 30 uczestników, więc można powiedzieć, że liczba osób, które wzięły udział w kursie dopisała. Z pewnością mieli na to wpływ prelegenci, ponieważ udało nam się zaprosić bardzo interesujące osoby. Zajęcia były ciekawe, a osoby biorące udział w szkoleniu aktywnie w nich uczestniczyły, często zadając pytania – mówi Sebastian Gryglaszewski.  Przed rozpoczęciem meczu Brązowych z Pogonią Grodzisk Mazowiecki wybrano piłkarza, którego uczestnicy kursu mieli za zadanie obserwować i sporządzić notatki na temat jego gry. Po spotkaniu przygotowane raporty zostały omówione, a prace porównane. W części praktycznej odbyły się również warsztaty na danych statystycznych i liczbowych pod kątem wyszukiwania zawodników.    

– Biorąc pod uwagę zainteresowanie sobotnim szkoleniem, a także pozytywne opinie uczestników, w przyszłości będziemy chcieli je powtórzyć, lecz już na innym poziomie zaawansowania. Sobotni kurs był skierowany dla osób początkujących, jednak mimo wszystko i tak każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Kolejny będzie dotyczył już innego zakresu tematycznego – powiedział szef skautingu ludwinowskiego klubu.  

– Uczestnicy mają okazję odbyć staż w naszym klubie w najbliższej rundzie. Aby to zrobić, powinni przesłać szczegółowy raport na podstawie obserwacji zawodnika z sobotniego meczu, a także stworzyć dodatkowy raport gracza, którego profil określimy drogą mailową – zakończył Gryglaszewski.