Jacek Majchrowski: Spotkałem się z Jackiem Sasinem

J. Majchrowski na wspólnej konferencji prasowej z J.Sasinem w lipcu 2019 roku fot. Krzysztof Kalinowski

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z wicepremierem Jackiem Sasinem. Politycy rozmawiali o Igrzyskach Europejskich w 2023 roku.

– Spotkałem się z premierem Sasinem. Spotkanie upłynęło w szczerej i miłej atmosferze – stwierdził w piątek Jacek Majchrowski. – Poprosiłem pana premiera o pewne działania, po to abyśmy wiedzieli, na czym stoimy. Musimy wiedzieć, jakie dyscypliny będą wchodziły w zakres igrzysk – dodał.

Komitet musi zatwierdzić 26 dyscyplin

Prezydent Krakowa zdradził, że opracowany jest już katalog 13 dyscyplin, które będą rozgrywane w ramach Igrzysk Europejskich w 2023 roku. Miasto czeka jeszcze na informacje na temat pozostałych 13 dyscyplin.

– Poprosiłem (wicepremiera Jacka Sasina – red.), aby wpłynął na Europejski Komitet Olimpijski, aby zrobiono to jak najszybciej. Dowiedziałem się dziś nieoficjalnie, nie wiem na ile jest to prawdą, że komitet zatwierdzi te 26 dyscyplin na swoim posiedzeniu w czerwcu – stwierdził Majchrowski.

Specustawa nie tak szybko

W trakcie rozmowy z przedstawicielem rządu poruszony został temat specustawy potrzebnej do organizacji imprezy sportowej. – Pan premier powiedział, że pracują nad specustawą – podkreślił prezydent i dodał, że prawnicy urzędu miasta i urzędu marszałkowskiego przygotowują część założeń do aktu prawnego.

– Jeśli w czerwcu klepną dyscypliny, to wtedy mamy dwa lata do igrzysk. To nie jest dużo czasu. Jeśli specustawa będzie wcześniej czy równolegle (w czerwcu – red.), to będziemy starali się zrobić pewne inwestycje. Nie będziemy budować nowych rzeczy, tylko dostosujemy istniejące obiekty – powiedział Jacek Majchrowski.