Jedyny w Krakowie otwarty basen już działa. Ceny w górę

fot. Krzysztof Kalinowski

W sobotę 15 czerwca pierwsze osoby mogły skorzystać z basenu „Wandzianka” przy ulicy Bulwarowej nad Zalewem Nowohuckim.

Obiekt należący do kompleksu Klubu Sportowego Wanda jest czynny w dniach z dobrą pogodą od godziny 10 do 18. O zamknięciu basenu operator informuje na swojej stronie na Facebooku. 

Basen „Wandzianka” otwarty

W nowym sezonie kąpielowym trzeba zapłacić więcej niż przed rokiem. Teraz bilet normalny za pobyt godzinach 10-18 kosztuje 35 zł (poprzednio 30), a od 15 do 18 – 25 zł (poprzednio 18). Mniej zapłacą uczniowie, studenci, emeryci, renciści i inwalidzi – w zależności od godziny wejścia 25 lub 15 zł (poprzednio 22 i 12).

Dzieci do lat 4 mają bezpłatny wstęp, a za wejście użytkowników w wieku 4-7 lat trzeba zapłacić 20 lub 12 zł (poprzednio 18 i 10). Operator oferuje także bilety rodzinne 2+1 za 79 zł (rok temu 65 zł) i 2+1 za 100 zł (ostatnio 85) oraz bilety Krakowskiej Karty Rodzinnej 2+3 za 120 zł (poprzednio 95).

Przy ulicy Bulwarowej działa jedyny odkryty basen w Krakowie. Kilka lat temu z powodu złego stanu technicznego został zamknięty obiekt Clepardii na Prądniku Białym, a wcześniej inne popularne miejsca: Na Grzegórzkach (Eisenberga) w Borku Fałęckim (Żywiecka Boczna). Tylko wspomnienia pozostały po basenach Cracovii (al. 3 Maja) i Wisły (Reymonta).

W przypadku „Krakowianki” w Borku-Fałęckim miasto musi wykupić tereny, na co obecnie nie ma pieniędzy. Są też plany dla Clepardii, jednak tam w pierwszej kolejności powstanie kryta pływalnia. Z kolei zarządca basenu przy ulicy Eisenberga do końca 2026 roku powinien wybudować nowe kąpielisko zewnętrzne.