News LoveKraków.pl

W lutym otworzą nowy basen? Na kolejny trzeba będzie dłużej poczekać [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Pod koniec miesiąca Zarząd Infrastruktury Sportowej ma przekazać do użytkowania Szkole Podstawowej nr 144 wybudowaną krytą pływalnię. Na stronie internetowej placówki pojawiły się informacje o problemach technicznych. Kiedy obiekt zostanie otwarty?

Budowa na os. Bohaterów Września 13 w Mistrzejowicach, według projektu Autorskiej Pracowni Projektowej Manecki, dobiegła końca. Inwestycja pochłonęła z budżetu miasta około 21,5 mln zł i była realizowana przez firmę Texom. Na stronie Szkoły Podstawowej nr 144 pojawiła się informacja, że kryty basen zacznie działać 1 lutego. Z komunikatu dyrektora Stanisława Piecha wynika, że powodem przesunięcia terminu były problemy techniczne, niezależne od szkoły.

Screen ze strony internetowej SP nr 144
Screen ze strony internetowej SP nr 144Zwróciliśmy się do placówki, by uzyskać dodatkowe informacje. Dyrektor Piech przekazał, że pisząc o problemach tecznicznych, miał na myśli rozruch basenu. – Dziś [rozmawialiśmy 11 stycznia] nie jestem jeszcze w stanie zagwarantować, że pierwsze osoby przyjmiemy 1 lutego. Robimy wszystko, by tak się stało, ale najważniejsze jest takie przygotowanie pływalni, by była bezpieczna dla użytkowników– zapewnił. 

Basen w Mistrzejowicach. Kiedy otwarcie?

Pytania dotyczące otwarcia pływalni, w tym możliwych problemów technicznych, zadaliśmy także Zarządowi Infrastruktury Sportowej, który nadzorował prace. – Basen przy Szkole Podstawowej nr 144 posiada wszystkie odbiory i dopuszczenia do użytkowania. Trwają prace porządkowe. Uroczyste otwarcie i przekazanie szkole obiektu nastąpi jeszcze w tym miesiącu – odpowiedziała Anna Nowosielska, kierownik działu komunikacji.

To 12. tego typu miejska inwestycja w ostatnich latach. Uczniowie wejdą na jego teren przez wybudowany łącznik ze szkołą, a pozostali użytkownicy głównym wejściem od ulicy Bitwy nad Bzurą. W hali basenowej znajduje się stalowa niecka o głębokości 1,8 metra i wymiarach 16x25 metrów. Ruchome dno (szerokość 7,5 metra) pozwala na dostosowanie głębokości wody do rodzaju prowadzonych zajęć, wzrostu i umiejętności. Znajduje się tam także wanna jacuzzi, strefa spa, szatnie z szafkami, kasy i kawiatnia.

Kraków. Planowane pływalnie

Kolejne pływalnie miasto planuje przy SP nr 92 (os. Strusia 19), filii SP nr 129 (os. Na Stoku 34), ul. Fortecznej, Monte Cassino (basen 50-metrowy przy Zespole Szkół Łączności), w Całorocznym Centrum Sportów Zimowych (rejon ulic Lipskiej i Myśliwskiej), w Borku Fałęckim wraz z kąpieliskiem zewnętrznym (ul. Żywiecka Boczna), a także na terenie KS Clepardia przy ul. Mackiewicza, jako część kompleksu sportowego. 

Najbliżej rozpoczęcia jest budowa basenu przy ul. Mackiewicza, dla którego zapewniono środki w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Przetarg wygrała firma Texom, która zaoferowała 54,6 mln zł.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Mistrzejowice