Wieczysta buduje zespół na kolejny awans. Latem rozegra cztery sparingi [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Trener Sławomir Peszko zaplanował dla beniaminka II ligi miesięczne przygotowania. Latem do zespołu dołączyło dziewięciu zawodników.

W sezonie 2024/2025 Kraków będzie mógł się pochwalić czterema drużynami na poziomie centralnym. W ekstraklasie zagra Cracovia, w I lidze Wisła, a w II Hutnik i Wieczysta.

Kiedy derby Wieczysta –
Hutnik w II lidze?

Drużyny z trzeciego szczebla rozgrywkowego będą występowały na swoich stadionach. Duma Nowej Huty może się pochwalić licencją bez dodatkowych nadzorów, a Żółto-Czarni otrzymali pozwolenie z nadzorem infrastrukturalnym. Derby odbędą się już w 5. kolejce (17-18 sierpnia), a ich gospodarzem będzie Wieczysta. Rewanż na Suchych Stawach zaplanowano w trzeciej wiosennej serii gier (15-16 marca). Hutnika prowadzi Maciej Musiał, który na początku poprzedniego sezonu przejął Wieczystą, ale zespół od początku nie wygrywał seryjnie i we wrześniu stracił pracę. Obie drużyny latem znacząco się zmienią, bo pożegnały wielu zawodników. W Hutniku nie zagrają już m.in. Miłosz Drąg (jego nowy klub to Pogoń Siedlce), Patryk Kieliś (Puszcza Niepołomice), Jakub Marcinkowski (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) i Krystian Lelek (na razie bez klubu).

Transfery Wieczystej Kraków. Odeszło 21, przyszło 9

Z Wieczystej odeszło 21 piłkarzy, m.in. Simeon Sławczew, Thibault Moulin, Maciej Jankowski i Michał Mak. W tym gronie są też zawodnicy, którzy w ostatnim okresie występowali w rezerwach. Na razie przyszło dziewięciu: bramkarze Antoni Mikułko i Oskar Mielcarz, obrońcy Bartosz Brzęk, Michał Koj, Daniel Mikołajewski, skrzydłowy Dani Sandoval, pomocnik Lisandro Semedo oraz napastnicy Chuma i Michał Feliks.

Z nowych twarzy na pierwszych zajęciach (24 czerwca o godz. 16) zabrakło tylko Hiszpana Chumy. Na razie podopieczni Sławomira Peszki będą trenować na swoich obiektach i zamkną pierwszy tydzień sparingiem z Łódzkim Klubem Sportowym w Łodzi (29.06). 3 lipca rozegrają jedyny mecz kontrolny w Krakowie, ich rywalem przy Chałupnika będzie Siarka Tarnobrzeg. Od 8 do 13 lipca zespół będzie trenował na obozie w Arłamowie, gdzie zmierzy się z KS Wiązownica (10.07), a w drodze powrotnej w Rzeszowie sprawdzi się na tle Górnika Łęczna (13.07).

Pierwsze w historii spotkanie na poziomie II ligi Wieczysta rozegra u siebie z Resovią, która spadła z zaplecza ekstraklasy. Inauguracyjna kolejka odbędzie się w dniach 20-21 lipca. Szczegółowy terminarz nie został jeszcze podany.