Już w ten weekend 20. Cracovia Maraton

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

6 tys. biegaczy z ponad 50 krajów przebiegnie przez Kraków podczas 20. Cracovia Maraton. Impreza odbędzie się w niedzielę.

– Na całym świecie – w Barcelonie, Berlinie, Pradze, Nowym Jorku czy Tokio, mieszkańcy kibicują, dostrzegają ogromne wartości wizerunkowe, promocyjne i prosportowe organizowanych maratonów – stwierdza Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. ZIS apeluje, by dołączyć do kilkunastotysięcznej społeczności Cracovia Maraton i biegać oraz kibicować, razem z innymi.

– Organizacja Cracovia Maraton to ogromne przedsięwzięcie – zaznaczaj urzędnicy. – Chcemy stworzyć jak najlepszą i najciekawszą trasę dla biegaczy: maratończycy tradycyjnie przebiegają obok najważniejszych zabytków, pokonując urokliwe uliczki Starego Miasta i będą mogli poczuć na plecach oddech historii, jednocześnie doświadczając też nowoczesnego oblicza Krakowa – przekonują.

Organizatorzy podkreślają, że mierzą się z z wyzwaniem wprowadzenia zmian w organizacji ruchu tak, aby stworzyć korytarze dojazdowe w newralgicznych punktach biegu i zminimalizować utrudnienia dla mieszkańców.

– Choć nie jest to łatwe wyzwanie, głosów niezadowolenia jest coraz mniej. Z roku na rok rośnie wśród mieszkańców Krakowa nie tylko zrozumienie dla organizacji biegów ulicznych, ale także i dumna, że w naszym mieście odbywają się wydarzenia sportowe o międzynarodowym zasięgu – informuje ZIS.

Z wszystkimi zmianami w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej można się zapoznać: TUTAJ