Kiedy na stadion Wisły dotrze nowa murawa? Będzie transportowana nawet 23 tirami

Prace na stadionie Wisły. Zdjęcie z 10 lipca fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Firma, która wymienia nawierzchnię na stadionie przy ulicy Reymonta zapowiada, że rozkładanie trawy rozpocznie się w połowie przyszłego tygodnia.

Polski Związek Piłki Nożnej opublikował właśnie raport dotyczący organizacji meczów w ekstraklasie, I i II lidze w sezonie 2022/2023. Wynika z niego, że nawierzchnia pielęgnowana przez greenkeperów Wisły uzyskała najwyższą średnią ocenę w I lidze – 5,55 w skali 1-6. Z klubów grających na szczeblu centralnym wyższą notą mogła się pochwalić jedynie ekstraklasowa Pogoń Szczecin (5,71).

Fot. PZPN
Fot. PZPN


Wisła Kraków. Wymiana murawy na stadionie

Dlaczego zatem przy Reymonta pojawi się nowy zielony „dywan”? Niedawno zerwany był w bardzo dobrym stanie, ale ma już swoje lata. Służył sportowcom przez siedem lat, a to długi okres. I najważniejsze – był mocno eksploatowany przez organizatorów igrzysk europejskich. Między 21 czerwca a 2 lipca na boisku odbywały się na nim mecze rugby siedmioosobowego. Był też zakrywany na ceremonie otwarcia i zamknięcia. Wszystkie koszty wymiany pokrywa spółka Igrzyska Europejskie 2023. 200 kawałków starej nawierzchni kupili kibice Wisły, którzy mogli ją przesadzić na przykład do ogródka.

Obecnie pomiędzy trybunami stadionu im. Henryka Reymana jest dużo piasku i ziemi. Trwają prace związane z przygotowaniem podbudowy boiska, a w piątek rozpocznie się rozkładanie sztucznej trawy na bokach. Kiedy z plantacji na Węgrzech w stronę Krakowa wyjedzie naturalna trawa w rolkach?

Od 19 do 23 tirów

– W przyszłym tygodniu. Zostanie wycięta najprawdopodobniej we wtorek, a kolejnego dnia będzie już rozkładana przy Reymonta. Była opcja, że nastąpi to już teraz, w piątek-sobotę, ale ze względu na burze mieliśmy małe opóźnienie. Do tego w weekend obowiązuje ograniczenie ruchu ciężarówek, więc to też ma wpływ na harmonogram prac. Wszystko jest pod kontrolą. W kolejny piątek boisko będzie zielone – mówi LoveKraków.pl Jakub Piotrowski z firmy Pagro, która wykonuje prace.

W zależności od wilgotności na plantacji, co ma wpływ na wagę trawnika, do transportu potrzebnych będzie od 19 do 23 ciężarówek.

Wisła Kraków. Pierwszy mecz u siebie w sezonie 2023/2024

Prace na stadionie spowodowały, że piłkarze pierwszoligowej Wisły rozpoczną sezon od dwóch spotkań wyjazdowych (Górnik Łęczna, Polonia Warszawa). Pierwszy raz u siebie, na nowej nawierzchni, zagrają 5 sierpnia ze Stalą Rzeszów.News will be here