Kiedy otwarcie basenu w Mistrzejowicach? Znamy cennik [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

1 lutego miasto przekazało Szkole Podstawowej nr 144 na os. Bohaterów Września w Mistrzejowicach krytą pływalnię. Od 2 lutego obiekt będzie dostępny dla uczniów i klientów indywidualnych.

Basen kosztował 21,8 mln zł, budowa trwała dwa lata. W ramach inwestycji powstał dwukondygnacyjny budynek z halą basenową z sześcioma torami (25 na 16 m) o głębokości 180 cm, z możliwością podnoszenia dna na szerokości trzech torów, wanną jacuzii i strefą spa z sauną. Do tego szatnie męskie i damskie, kasy oraz kawiarnia. Wejście dla dzieci ze szkoły prowadzi łącznik z poziomu piwnicy. Główne wejście, z którego skorzystają inni użutkownicy, znajduje się od strony ul. Nad Bzurą. Hala basenowa jest doświetlona światłem dziennym poprzez przeszklenia zlokalizowane wzdłuż basenu i poprzez przeszklenie wokół jacuzzi.

Basen na os. Bohaterów Września był 12. tego typu miejską inwestycją zrealizowaną w ostatnich latach. Projekt przygotowała Autorska Pracownia Projektowa Manecki. Wykonawcą była firma Texom.

Basen w Mistrzejowicach. Godziny otwarcia i cennik

Uczniowie będą korzystać z pływalni od poniedziałku do piątku w godzinach 9:15-14:50. Użytkownicy komercyjni w dni nauki szkolnej od 15 do 22 oraz w soboty i niedziele od 10 do 21 (ostatnie wejście 75 minut przed zamknięciem). Możliwe będzie także poranne pływanie, przed zajęciami dydaktycznymi, od 7:15 do 9. Informację, kiedy jest odwołane można uzyskać w kasie pływalni i telefonicznie.

Godzinny bilet normalny kosztuje 18 zł (16 zł na pływanie poranne), a ulgowy 14. Za każdą dodatkową minutę trzeba dopłacić odpowiednio 30 i 23 gr. Na zniżki mogą liczyć posiadacze Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+, seniorzy powyżej 60. roku życia. W ofercie są także bilety dla rodzin 2+1 i 2+2 i iwiększych. Na stronie SP 144 znalazła się informacja, że sauna na razie będzie nieczynna. 

Gdzie w Krakowie powstaną nowe baseny?

Obecnie Zarząd Infrastruktury Sportowej nie buduje innych krytych pływalni. W tym roku ma się rozpocząć inwestycja na terenie KS Clepardia przy ulicy Mackiewicza na Prądniku Białym, ale najpierw trzeba na nowo ogłosić przetarg. Ma to nastąpić w tym miesiącu.

W drugim kwartale ZIS planuje ogłosić przetarg na budowę basenu krytego przy filii SP nr 129 na os. Na Stoku w dzielnicy Wzgórza Krzesławickie. W planach są obiekty w innych rejonach miasta: przy SP nr 92 (os. Strusia, Bieńczyce), w Całorocznym Centrum Sportów Zimowych (rejon ul. Lipskiej i Myśliwskiej, Podgórze), w Borku Fałęckim wraz z kąpieliskiem zewnętrznym (ul. Żywiecka Boczna) i przy ul. Fortecznej (Swoszowice). Kraków otrzymał także dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki do budowy basenu 50-metrowego przy Zespole Szkół Łączności (ul. Monte Cassino, Dębniki).
Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Mistrzejowice