Kiedy skorzystamy z nowego basenu przy Eisenberga? Drugi etap za kilka lat

Wnętrze pływalni przy Eisenberga fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

– Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to otwarcie zaplanowane jest na czerwiec – mówią w ZIS. Miejska jednostka szuka właśnie operatora nowo wybudowanego kompleksu, który będzie również odpowiedzialny za realizację drugiego etapu inwestycji.Po zrujnowanym otwartym basenie „Polfy” przy ulicy Eisenberga 2 (Grzegórzki) nie ma już śladu. Na razie zastąpiły go dwa budynki. W pierwszym znajduje się hala basenowa z dwoma nieckami i strefa wellness. W drugim – budynku fitness – znajdują się wyposażone sale do fitnessu i siłownia, a także parking.

Do pięciu lat miasto planuje rozpocząć i zakończyć drugi etap kompleksu na os. Oficerskim. Na północnej części działki ma się znaleźć kąpielisko otwarte, a także m.in. boiska i mokre place zabaw.

Basen przy Eisenberga. Możliwe otwarcie w czerwcu

Za realizację drugiego etapu, a także prowadzenie i utrzymanie powstałej już infrastruktury ma odpowiadać zewnętrzny operator, którego właśnie szuka miasta. Potencjalni dzierżawcy mogą zobaczyć obiekt 15, 22 lub 29 kwietnia, po wcześniejszym uzgodnieniu. Przetarg odbędzie się 14 maja w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej. Cena wywoławcza miesięcznego czynszu to 25 tysięcy złotych plus podatek VAT.

– Data otwarcia kompleksu uzależniona jest m.in. od zakończenia postępowania przetargowego. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie – np. obostrzenia związane z pandemią – to otwarcie zaplanowane jest na czerwiec – informuje Katarzyna Stępniewska-Walaszczyk z ZIS.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z BUDOWY >>>

Polska stodoła i japoński onesn

Budowa krytego kompleksu przy ulicy Eisenberga rozpoczęła się jesienią 2018 roku. Koszt inwestycji wyniósł prawie 56 mln zł. Projektanci wzorowali się na wiejskiej stodole i onsenie, japońskim kąpielisku geotermalnym.

Wnętrze i elewacje i zostały wykonane z kamienia, drewna i żelaza, naturalnych materiałów charakterystycznych dla architektury japońskiej i reprezentujących żywioły. Dach zostały pokryty łupkiem norweskim.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki