Basen przy Eisenberga gotowy w 70 proc. [ZDJĘCIA]

Budowa basenu przy ul. Eisenberga fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie
Zakończenie inwestycji planowane jest w pierwszym kwartale przyszłego roku.
Przy ul. Eisenberga 2 powstaje budynek pływalni i budynek do działalności fitness z garażem otwartym.

W strefie pływackiej na parterze znajdzie się m.in. basen z niecką do pływania o długości 25 m z sześcioma torami z dnem ruchomym, niecką do nauki pływania o długości 16 m, o głębokości od 0,8 do 1,2 m i brodzikiem dla dzieci o głębokości 30 cm oraz basenem SPA.

Na pierwszym piętrze zaprojektowano strefę wellness, w której znajdą się: hammam, grota solna, sauna parowa, dwie sauny fińskie, sauna ziołowa, ścieżka sensoryczna, brodziki do moczenia stóp i kostkarka z lodem przy prysznicach wolnostojących wraz ze strefą wypoczynku. W segmencie fitnessowym umiejscowione będą dwie salki do ćwiczeń rozdzielone ścianką mobilną, siłownia i sauna sucha.

Zakończenie inwestycji wartej 55,87 mln zł planowane jest w pierwszym kwartale 2021 roku. – Obecny stan wykonania budynku to 70 procent. Wiele elementów zostało już wykonanych w 100 procentach, na przykład: pokrycie dachu i elewacje z łupka norweskiego, spawanie dużej niecki basenowej Berndorf, wylewki i tynki wewnętrzne – mówi Michał Sobolewski, rzecznik prasowy Zarządu Infrastrutury Sportowej w Krakowie.

Zaawansowane są także prace w innych częściach miasta. Dwa 25-metrowe baseny są budowane na os. 2 Pułku Lotniczego i al. Kijowskiej.

Plany

Najszybciej ma szansę powstać basen olimpijski (50-metrowy) przy Zespole Szkół Łączności w Dębnikach, w którym w 2023 roku podczas III Igrzysk Europejskich mają rywalizować pływacy synchroniczni. 80 procent kosztów budowy ma pokryć rząd w ramach inwestycji przygotowujących Małopolskę do imprezy. Dokumentację projektową w 2018 roku przygotowała za ponad 770 tysięcy złotych Autorska Pracownia Projektowa Manecki z Krakowa.

Z tym samym przedsiębiorstwem w 2020 roku ZIS podpisał umowy na projekt pływalni 25-metrowej przy szkole na os. Bohaterów Września 13 (135 tysięcy złotych) i Całorocznego Centrum Sportów Zimowych wraz z zespołem basenów na Małym Płaszowie (537 tysięcy złotych). Terminy realizacji upływają w listopadzie.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki Krowodrza Czyżyny