Kiko Ramirez przyleciał do Polski. Będzie miał dwóch asystentów

Spotkanie trenera R. Sobolewskiego, prezesa J. Królewskiego i dyrektora K. Ramireza fot. Wisła Kraków

Kiko Ramirez, nowy dyrektor sportowy Wisły, jest już w Krakowie, gdzie w czwartek odbędzie się jego prezentacja. Asystentami Hiszpana zostali Samuel Garcia Martin i Juan Manuel Barroso Gonzalez.

Samuel Garcia Martin ma 32 lata. Co ważne, biegle posługuje się czterema językami (hiszpański, kataloński, polski i angielski), więc będzie odpowiedzialny za pomoc w komunikacji w dziale sportu, wprowadzanie zawodników do pierwszej drużyny i bieżącą współpracę dyrektra sportowego z trenerem. Martin ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Barcelonie, posiada licencję trenerską UEFA B. Doświadczenie zawodowe zbierał między innymi w C.E. L’Hospitalet oraz w Barca Academy Warszawa i Escola Varsovia, gdzie przez dziewięć lat pełnił rolę szkoleniowca i prowadził zespoły według metodologii FC Barcelony. 

Juan Manuel Barroso González w styczniu skończy 43 lata. W Wiśle będzie doradzał dyrektorowi sportowemu, pomagając w poszukiwaniach zawodników mających zasilić drużynę. Hiszpan ukończył studia na Uniwersytecie Camilo José Cela. Posiada 15-letnie doświadczenie w skautingu, głównie na szczeblu La Ligi. W jego CV widnieją również takie kluby jak Real Murcia, Toledo CF czy Eibar SD, gdzie między innymi sprawował funkcję dyrektora dportowego. W ostatnim czasie pełnił rolę dyrektora akademii i asystenta dyrektora sportowego w Rayo Vallecano. 

Kiko Ramirez, były trener Białej Gwiazdy w 2017 roku, 5 grudnia został nowym dyrektorem sportowym klubu. W tym tygodniu przyleciał do Polski, a w czwartek o godzinie 18 odbędzie się jego prezentacja w pawilonie na stadionie miejskim. Relacja na żywo w LoveKraków.pl.