Kryty basen w Mistrzejowicach rok po rozpoczęciu budowy [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przy Szkole Podstawowej nr 144 na os. Bohaterów Września trwa budowa 25-metrowej pływalni. To jedyna obecnie realizowana tego typu inwestycja w mieście.

W hali znajdzie się sześciotorowa niecka o wymiarach 25 na 16 m i głębokości 1,8 m z dnem podnoszonym na szerokości trzech torów oraz wanna jacuzzi. Wnętrze obiektu dostosowane do osób niepełnosprawnych będzie doświetlone światłem dziennym poprzez przeszklenia zlokalizowane wzdłuż basenu i poprzez przeszklenie wokół jacuzzi. Powstanie także kawiarnia, szatnie z prysznicami, strefa spa i pomieszczenia dla ratowników. Dzieci i młodzież szkolna będą wchodzić do pływalni przez wybudowany łącznik, a użytkownicy komercyjni holem głównym od strony ulicy Bitwy Nad Bzurą.

Dla wielu szkół

Prace ruszyły początkiem ubiegłego roku, 5 kwietnia został wmurowany akt erekcyjny. – Ten basen co prawda powstanie przy naszej szkole, ale będzie służył wszystkim placówkom w dzielnicy. Bardzo się cieszę, że dziś zaczynają się realizować nasze marzenia – mówił Stanisław Piech, dyrektor SP 144. Marek Hohenauer, przewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy XV Mistrzejowice podkreślał, że najliczniejsza z pięciu nowohuckich dzielnic w końcu doczekała się pierwszej inwestycji sportowej. – Mam nadzieję, że na tym nie poprzestaniemy – podkreślał.

Budowa basenu kosztuje około 22 mln zł i ma się zakończyć do końca lipca 2025 roku.


Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Mistrzejowice