Michał Probierz: Emocje i kwestie osobiste wzięły górę

fot. Krzysztof Porebski

Po 48 godzinach od wypowiedzi trenera Cracovii o podaniu się do dymisji, pojawiło się oficjalne oświadczenie.  – Po serii rozmów z Panem Profesorem Januszem Filipiakiem wspólnie postanowiliśmy kontynuować misję tworzenia silnego klubu – informuje Michał Probierz.

– Moja pierwotna decyzja była podyktowana tylko i wyłącznie względami natury osobistej. Tym samym pragnę zdementować pojawiające się w przestrzeni publicznej doniesienia, sugerujące jakoby u jej źródła leżał rzekomy konflikt z wiceprezesem Jakubem Tabiszem czy samym profesorem Januszem Filipiakiem – przekonuje trener Pasów.

– Przeciwnie – okazane mi przez Zarząd w tym trudnym momencie zaufanie i wsparcie stało się podstawą zmiany mojej decyzji o rezygnacji. Jednocześnie z całą stanowczością chcę zaznaczyć, że moje rozmowy z prezesem Klubu toczone były w przyjacielskiej atmosferze i w żadnym momencie ich trwania nie pojawiał się argument dotyczący jakichkolwiek kar umownych – stwierdza Michał Probierz.

Szkoleniowiec przeprosił również całą społeczność Cracovii za „powstałe zamieszenie” i jednocześnie poprosił o zrozumienie.

– Emocje po przegranym meczu, jak i nawarstwiające się kwestie osobiste wzięły górę. Jestem przekonany, że po kilku dniach wypoczynku wrócę do pracy ze zdwojoną siłą i wspólnie będziemy cieszyć się z wielu zwycięstw Cracovii – stwierdza. Michał Probierz do 5 lutego będzie przebywał na urlopie.