Mistrzostwo wróciło do Krakowa! Pierwszy tytuł ampfutbolistów pod patronatem Wisły

fot. Wisła Kraków
Drużyna ampfutbolu Wisły Kraków przed własną publicznością odebrała Legii Warszawa mistrzostwo Polski. Ostatni, piąty turniej sezonu rozegrano 6 i 7 listopada na stadionie Prądniczanki.

Zespół spod Wawelu po raz czwarty okazał się najlepszy w zmaganiach o mistrzostwo Polski. Trzy tytuły zdobył jako Husaria Kraków w 2015, 2016 i 2017 roku. 12 miesięcy temu czołowy polski zespół przeszedł pod skrzydła Wisły Kraków i stał się jedną z sekcji Białej Gwiazdy. Teraz świętuje pierwszy tytuł w koszulkach z białą gwiazdą, która ma odcięte jedno ramię – to symbol gry bez jednej kończyny zawodników po amputacjach. Tytuł najlepszego polskiego klubu to nie tylko puchar i złote medale, ale także przepustka do rozgrywek w Europie. Wiślacy zagrają w Lidze Mistrzów, a turniej finałowy ma się odbyć w Krakowie. Tak zapewniał LoveKraków.pl Janusz Kozioł, pełnomocnik prezydenta ds. sportu.

Pierwszy remis w ostatnim meczu. Podbeskidzie rozdawało karty

W zakończonym sezonie PZU Amp Futbol Ekstraklasy rywalizowałło pięć drużyn, ale tylko Wisła, Legia i Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała miały na tyle silne kadry, by rozstrzygnąć między sobą walkę o kolejność na podium. To z tych klubów selekcjoner kadry Marek Dragosz wybrał 13 zawodników na wrześniowe mistrzostwa Europy w Krakowie, którzy na stadionie Cracovii sięgnęli po brązowy medal. Najwięcej przedstawicieli w reprezentacji – sześciu – miała właśnie Wisła.

 
Przed ostatnim turniejem krakowianie mieli trzy punkty przewagi nad Legią i dziewięć nad Podbeskidziem. Wielu spodziewało się, że ostatni akord i starcie na szczycie pomiędzy drużynami z Krakowa i Warszawy może decydować o tym, kto zdobędzie złote medale, a kto będzie musiał się zadowolić srebrnymi. Tak jednak nie było, ponieważ w sobotę na stadionie Prądniczanka Legia przegrała z Podbeskidziem 1:2, zaś Wisła odniosła z tym zespołem cenne zwycięstwo 1:0. W niedzielę krakowianie potrzebowali do zdobycia tytułu punktu w dwóch meczach. Wszystko było jasne po spotkaniu z Widzewem, wygranym wysoko aż 11:1.

W starciu nowego mistrza z ustępującym zabrakło goli. Był to pierwszy remis Wisły w sezonie 2021. 

Wyniki Wisły Kraków w ostatnim turnieju sezonu PZU Amp Futbol Ekstraklasy:

Wisła – Warta Poznań 6:0
Wisła – Podbeskidzie 1:0
Wisła – Widzew 11:1
Wisła – Legia 0:0