Młodzi tenisiści walczyli na korcie. Najlepszym pogratuluje Iga Świątek [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
20 lipca odbył się Dziecięcy Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Finaliści zmagań w dwóch kategoriach wraz z opiekunami zobaczą na żywo mecz charytatywny „Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy” w Tauron Arenie, podczas którego osobiście pogratuluje im m.in.  najlepsza obecnie tenisistka świata.
Zawody rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych na terenie Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego. Przed południem rywalizowały dzieci od lat 6 do 9, a od godziny 12 dziewczynki i chłopcy w wieku 10-14 lat. Na korcie nie brakowało zaciętych wymin, łez po porażkach, a nawet dyskwalifikacji za niesportowe zachowanie, gdy jeden z uczestników nie mógł się pogodzić z faktem, że mu nie wychodzi.

Gdy emocje opadły, wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a najlepsi stanęli na podium. Finaliści zmagań w obu kategoriach wiekowych (wraz z opiekunem) odebrali zaproszenia na mecz charytatywny „Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy”, podczas którego osobiście pogratulują im najlepsza obecnie tenisistka świata i prezydent Krakowa. Zwycięzcy odbiorą też z ich rąk puchary.

O wizycie Igi Świątek więcej piszemy w tekście poniżej: