Nie poszło mu w Wieczystej, teraz ma awansować z Hutnikiem do I ligi

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Maciej Musiał został nowym trenerem drużyny Hutnika Kraków. Klub poinformował dziś, że kontrakt szkoleniowca obowiązywać będzie do końca sezonu 2024/25.

Maciej Musiał zaczynał swoją karierę w Górniku Wieliczka, ale po pewnym czasie przeniósł się do Wisły, w której pełnił rolę asystenta, a także samodzielnie prowadził drużynę rezerw. Jako drugi trener pracował w Pogoni Szczecin, Sandecji Nowy Sącz czy Łódzkim Klubie Sportowym, a z tym ostatnim zespołem osiągnął duży sukces – awansując w 2019 roku do ekstraklasy u boku Kazimierza Moskala.

Samodzielną pracę kontynuował w latach 2021-2023 będąc opiekunem Garbarni, z którą zajął między innymi 8. miejsce w rozgrywkach II ligi, ale w kolejnych rozgrywkach jego zepspół spadł do III. Później był trenerem Wieczystej, którą poprowadził w zaledwie ośmiu spotkaniach, z których jego drużyna pięć wygrała, a trzy przegrała (wszystkie na wyjeździe).

Jak pisaliśmy we wrześniu ubiegłego roku, po wygranym, ale w słabym stylu, spotkaniu z Orlętami Radzyń Podlaski, Maciej Musiał pojawił się w klubie, by rozpocząć przygotowania do kolejnego meczu. W pewnym momencie został wezwany do gabinetu, gdzie jeden z pracowników przekazał mu informację, że nie będzie już prowadził drużyny. W efekcie jego praca, która docelowo miała przynieść awans do II ligi, nie trwała nawet trzech miesięcy.

W Hutniku Musiał zastąpił zwolnionego w poniedziałek Bartłomieja Boblę. Zadebiutuje w sobotnim, wyjazdowym meczu ze Stomilem Olsztyn.