Nowy parking nie zasłoni stadionu

Od strony południowej powstanie parking i boisko treningowe fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Urzędnicy wzięli pod uwagę wszystkie uwagi zgłoszone w konsultacjach społecznych w sprawie koncepcji zagospodarowania terenu wokół stadionu Wisły.

168 identycznych wniosków spłynęło od Towarzystwa na Rzecz Ochrony Przyrody, a 19 od Socios Wisła i osób fizycznych. Stowarzyszeniu kibiców zależało, by przy stadionie powstał pomnik Henryka Reymana.

Wnioskowali również, aby parking północny (od strony ulicy Reymana) podzielić na dwa osobne i stworzyć główny punkt wejściowy na arenę. W ich ocenie konstrukcja parkingu od strony południowej (od strony Błoń) nie powinna zasłaniać obiektu, a obok miałoby zostać wybudowane boisko ze sztuczną nawierzchnią i niewielką trybuną.

– Jedna kondygnacja parkingu południowego znajdzie się pod ziemią. W przypadku północnego i zachodniego wszystko znajdzie się na powierzchni. Łącznie będzie 1200 miejsc, to wszystko przewiduje plan zagospodarowania przestrzennego – poinformował Krzysztof Dębowski, zastępca dyrektora w Zarządzie Infrastruktury Sportowej.

Radny Adam Migdał podczas posiedzenia komisji sportu zwrócił uwagę, że utrzymanie miejsc podziemnych będzie dużo droższe.

– Pewnie tak będzie, koszty wyjdą przy projekcie budowlanym – odpowiedział Dębowski.

Pod uwagę zostały również wzięte uwagi o połączeniu Parku Jordana ze stroną wschodnią miejskiego stadionu. Pojawią się furtki, by mieszkańcy mogli swobodnie przemieszczać się w tym rejonie. Uwagi mieszkańców dotyczące organizacji ruchu na al. 3 Maja ZIS prześle do Zarządu Transportu Publicznego i Miejskiego Inżyniera Ruchu.

Kto wygra kolejne derby Krakowa?

  • 36,7%
  • 4,9%
  • 58,3%

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza