Pierwsza porażka Cracovii tego lata. Drużynę wzmocni Japończyk?

Pasy prowadziły po pierwszej połowie, ale Rapid Bukareszt odpowiedział dwoma golami i wygrał mecz kontrolny z drużyną Jacka Zielińskiego.

Rezultaty sparingów schodzą na dalszy plan, najważniejsza jest forma na mecze o stawkę. Niemniej tego lata Cracovia notowała dobrą serię w spotkaniach kontrolnych. Kilka dni po rozpoczęciu przygotowań wygrała w Rącznej ze Stalą Rzeszów 3:2, a już w czasie zgrupowania w Austrii pokonała LASK Linz 2:0 i bezbramkowo zremisowała z Olympiakosem Pireus.

Rezerowi Rapidu odwrócili wynik

W piątek jedyny krakowski ekstraklasowy zespół mierzył się z Rapidem Bukareszt, dziewiątą drużyną poprzedniego sezonu w lidze rumuńskiej. W 24. minucie prowadzenie krakowianom dał Florian Loshaj, który pokonał bramkarza bezpośrednio z rzutu wolnego. Po przerwie dwukrotnie odpowiedzieli rywale. Piłkarze Jacka Zielińskiego nie potrafili oddalić zagrożenia i w końcu Lukas Hrosso skapitulował po uderzeniu Stefan Panoiu w 56. minucie. Niespełna kwadrans później strzelec wyrównującego gola trafił w poprzeczkę i w polu bramkowym zrobiło się ogromne zamieszanie, w którym najlepiej odnalazł się Jakub Vojtus, były zawodnik GKS-u Tychy i Miedzi Legnica.

Cracovia – Rapid Bukareszt 1:2 (1:0)

Bramki: Loshaj (24.) – Panoiu (56.), Vojtus (70.).

Cracovia: I połowa: Niemczycki – Rapa, Rodin, VGhita, Siplak, Hanca - Myszor, Loshaj, Hebo Rasmussen, Konoplianka – Patryk Makuch.

II połowa: Hrosso - Kakabadze, Jablonsky, Rodin (61. Wójcik), Jugas, Pestka – Rakoczy, Hebo Rasmussen (61. Lusiusz), Knap, Hanca (61. Thiago) – Makuch (61. Balaj).

Japończyk z ligi słowackiej wzmocni Pasy?

W letnim oknie transferowym do Pasów dołączył jedynie napastnik Patryk Makuch. Klub szuka jednak piłkarzy, którzy podniosą jakość zespołu. Według informacji Tomasza Włodarczyka z serwisu meczyki.pl, Pasy są bliskie transferu japońskiego środkowego pomocnika Takuto Oshimy. 24-latek, który ma ważny kontrakt z Zemplinem Michalovce, ma kosztować co najmniej 100 tysięcy euro. Do sfinalizowania transakcji potrzebne są jeszcze testy medyczne gracza, który w minionym sezonie słowackiej ekstraklasy zaliczył 31 występów (dwa gole i dwie asysty).