Pierwszy Krakowski Bieg Kobiet przeszedł do historii [ZDJĘCIA]

Paulina Gaj wygrała Krakowski Bieg Kobiet na dystansie 2 kilometrów. W rywalizacji wzięło udział 497 zawodniczek.

Zawody dla płci pięknej odbyły się w niedzielę 10 marca w parku Lotników Polskich. Termin oczywiście nie był przypadkowy, ponieważ dwa dni wcześniej był obchodzony Dzień Kobiet. Spotkanie na sportowo, z elementem rywalizacji, było częścią inicjatywy „Spotkajmy się z kobietami”, będącej częścią obchodów 10-lecia Tauron Areny Kraków. Panie brały także udział w zajęciach z samoobrony, panelach dyskusyjnych, treningach fitness, zumby i jogi oraz warsztatach tanecznych.

Wyniki Krakowskiego Biegu Kobiet

Pierwsza na mecie zameldowała się Paulina Gaj z Jaworzna, która pokonała kilometry w czasie 6:39. Pozostałe miejsca na podium zajęły Agnieszka Cader z Zabierzowa (6:52) i Aleksandra Tkaczyk z Krakowa (6:53). Nagrody otrzymały także najstarsza i najmłodsza uczestniczka – Zofia Jaworska (rocznik 1945) i Łucja Rozkrut (2006). Wszystkie panie, które ukończyły bieg, otrzymały kwiaty ufundowane przez partnera wydarzenia, które zastąpiły medale.

Udział w Krakowskim Biegu Kobiet był bezpłatny, ale była konieczna wcześniejsza rejestracja. W pakietach startowych biegaczek znalazły się bawełniana koszulka, woda oraz bon na posiłek regeneracyjny i herbatę.