Piłkarze Cracovii kończą rok w pracy. Zmiana w sztabie i ciekawe sparingi w Turcji

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

28 grudnia ekstraklasowa drużyna Cracovii rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej. 1 stycznia wszyscy zdrowi piłkarze wezmą udział w treningu noworocznym, a sześć dni później zespół wyleci na dwutygodniowe zgrupowanie do Turcji.

Zawodnicy i członkowie sztabu Pasów udali się do domów i na urlopy 3 grudnia, gdy sparingiem z Tatranem Liptowski Mikulasz zakończyli okres roztrenowania po zakończonej już w połowie listopada rundzie jesiennej. Na pożegnanie życzyli sobie „Wesołych Świąt”, ale jeszcze nie „Szczęśliwego Nowego Roku”. 1 stycznia wszyscy, bez wyjątku, spotkają się na stadionie, by wziąć udział w tradycyjnym treningu noworocznym. W ostatnich latach w noworocznej gierce brali udział głównie Polacy, ale teraz obsada będzie mocniejsza, ponieważ drużyna już 28 grudnia zameldowała się na pierwszych zajęciach w Cracovia Training Center.

– Pierwszy okres przed wylotem do Turcji 7 stycznia będzie pracowity. Poświęcimy go na testy i treningi z piłkami. W niedzielę czeka nas trening noworoczny, a od wtorku do czwartku będziemy trenować dwa razy dziennie. W piątek odbędą się jedne zajęcia i w sobotę rano wylatujemy do Turcji – mówi trener Jacek Zieliński.

W Belek, u podnóża gór Taurus, Pasy zaplanowały 14-dniowe zgrupowanie. W czasie pobytu rozegrają cztery mecze kontrolne z: Hansą Rostock (9.01), FC Nurnberg (14.01), Sigmą Ołomuniec (16.01) i Banikiem Ostrawa (20.01). – Zagramy z solidnymi drużynami. Mamy uznane firmy z 2. Bundesligi i zespoły z czołówki ligi czeskiej – podkreśla Zieliński.

Zmiana trenera przygotowania motorycznego

Z klubu odszedł trener przygotowania motorycznego Mateusz Nowak, który pracował z pierwszą drużyną od 7 stycznia. Jego obowiązki przejął Dariusz Ząbek, pracujący do tej pory przy odchodzącym pracowniku.

Na początku grudnia trener Pasów poinformował, że wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów otrzymali napastnik Filip Balaj, środkowy pomocnik Florian Loshaj i skrzydłowy Thiago. Dotąd Cracovia nie informowała o nowych piłkarzach, jednak to może się zmienić na początku roku.

– Potrzebne są dwa, trzy jakościowe strzały, by zyskać powtarzalność i naciskać czołówkę – mówił Zieliński w listopadzie. Priorytetem było znalezienie kreatywnego środkowego pomocnika i napastnika, który dołączyłby do Benjamina Kallmana i Patryka Makucha.

18. i 19. kolejka w poniedziałki

Pierwsze ligowe spotkanie w 2023 roku piłkarze Cracovii rozegrają w poniedziałek 30 stycznia, gdy podejmą Górnika Zabrze. Tydzień później zmierzą się w Kielcach z Koroną. Szczegółowy terminarz kolejek 20-34 nie jest jeszcze znany.

Kto za Jakuba Tabisza? Pytania bez odpowiedzi

Krakowski klub nie poinformował, czy i kto zastąpił/zastąpi zawieszonego wiceprezesa Jakuba Tabisza. W rozmowie z nami prezes Janusz Filipiak zapowiedział, że pojawi się nowa osoba, która pracuje w Comarchu. Nasze pytanie do rzeczników prasowych spółki informatycznej i Cracovii pozostały bez odpowiedzi.