Prezes Wisły: Nie mogę zagwarantować awansu po roku, ale robimy wszystko, by tak było [Zapis relacji]

Władysław Nowak, prezes Wisły Kraków od 1 sierpnia fot. wisla.krakow.pl
Zapraszamy na relację tekstową ze spotkania mediów z nowym prezesem Wisły Kraków Władysławem Nowakiem.
Władysław Nowak zastąpił na stanowisku Dawida Błaszczykowskiego. Funkcję pełni od 1 sierpnia, ale dopiero na dziś zaplanowane zostało pierwsze spotkanie z mediami. Prezes dał sobie czas, by zapoznać się z sytuacją w klubie.

Relacja odświeża się automatycznie.
12:57
Koniec relacji. Dziękujemy za obecność i zapraszamy na LoveKraków.pl!
12:57
– Ostatnio przeszedłem kurację i badania. Jest szansa, że wrócę na boisko i zagram w oldbojach Wisły.
12:55
– Turecki klub nadal nie zapłacił za Mateusza Lisa. Nic nie drgnęło. Prowadzimy rozmowy, chcemy zlecić tę sprawę zewnętrznej kancelarii.
12:52
– Przychody z nowego sklepu są rewelacyjne. Będziemy wprowadzać nowe produkty, to dla mnie bardzo ważna część budżetu klubu.
12:52
– Musi być awans do ekstraklasy, bo to większe umowy z telewizją, ze sponsorami. Teraz, po spadku, staramy się utrzymać trzon. Nie chcemy się dopasowywać do I ligi, pozostajemy profesjonalistami.
12:50
– Właściciele byli jednomyślni przy braku akceptacji pierwszego kandydata na nowego prezesa.

– W ciągu trzech tygodni mojej pracy podpisaliśmy umowy ze sponsorami na ok. pół mln zł.
12:48
– Mamy szeroki skład, być może kogoś jeszcze wypożyczymy do innego klubu. Możliwe są jeszcze wzmocnienia, jesteśmy na to przygotowani. Transfer Adiego Mehremicia może być potwierdzony w tym tygodniu, nie jest brany pod uwagę na mecz w Głogowie.
12:47
– Rachunki za gaz w Myślenicach są bardzo wysokie. Po przerwie zimowej zakręcamy kurki i dzięki tym oszczędnościom piłkarze będą mogli pojechać na obóz. To są takie koszty. Gdy zostaniemy właścicielami bazy, będziemy musieli coś z tym zrobić. Zdecydowanie trzeba obniżyć koszty.
12:45

– Praca na roli i sport bardzo mnie ukształtowały. Wychowanie wyniesione z domu nauczyło mnie szacunku, pokory. Obecnie Wisła przeżywa ciężki czas, ale nie jest to nie do pokonania.

– Poświęcam Wiśle sto procent, jestem w klubie od rana do wieczora. Jeżeli sam się nie przekonam, że klub może funkcjować beze mnie, to do tego czasu pozostanę w Wiśle.

– Do końca września zarząd może już być uzupełniony o jednego lub dwóch nowych członków.

12:43
Analiza po spadku.

– Z reguły nie oglądam się w tył. Patrzę w przód i na cele, które sobie określiłem. Nie chcę oceniać moich poprzedników.

12:39
Do końca roku piłkarze Wisły mogą zagrać w nowych modelach strojów firmy Macron.
12:38

– Umowa z Socios Wisła nie jest jeszcze podpisana. Określiliśmy kierunki współpracy, cele. Umowa powinna zostać podpisana we wrześniu.


12:39

– We wrześniu jestem umówiony z burmistrzem Myślenic na spotkanie w sprawie bazy w Myślenicach. Ważne, by należała do Wisły i był to jej drugi dom. Chcemy ją kupić, by mieć majątek.


12:37

– Po spadku wszyscy zacisnęli pasa, musiała to także zrobić akademia. W ekstraklasie budżet wynosił 4,3 mln zł, teraz to 3,1. Zależało nam, by jakość szkolenia się nie pogorszyła.

– Część kosztów pokrywają rodzice.


12:35

– Zarabiamy na meczach, ale chcemy zarabiać więcej przy obecnej frekwencji i stale ją zwiększyć. Chcemy iść małymi krokami, na razie zadowoli mnie 20 tysięcy widzów.


12:33

– W czwartek o godzinie 10 razem Jakubem Błaszczykowskim idziemy na spotkanie zapoznawcze z prezydentem i jego urzędnikami.


12:32

– Nie mogę zagwarantować awansu już po roku, ale robimy wszystko, by tak było. Transfery, praca marketingu nad zwiększeniem budżetu ma nam pozwolić osiągnąć nadrzędny cel.


12:31

– Na razie nie ma problemów z obsługą długów. Na dziś to około 13 mln zł.

 12:29

– Wierzę, że Rodado będzie minimum objawieniem I ligi w tym sezonie.

– We wrześniu spotkamy się ze wszystkimi właścicielami i bedziemy podejmować decyzję o zapełnieniu luki w budżecie. Jeżeli ktoś nie będzie się chciał zaangażować, to ja i Adam Adamczyk jesteśmy gotowi na zwiększenie swoich udziałów.12:26
O podziale kompetencji w sprawach sportowych:

– Zawsze byłem za tym, by Jerzy Brzęczek odpowiadał w Wiśle za sport. Nie wiem, czy funkcja menedżera sprawdzi się w polskiej piłce, ale zawsze mu ufałem i nadal ufam na sto procent.

– Politykę kreuje Jerzy Brzęczek, ale rozmawiamy, konsultujemy.12:23

– Planuję uzupełnić zarząd, ale chcę, by byli to pracownicy klubu. Dlatego daję sobie czas, by wszystkich dobrze poznać.


12:23

– Gdy zostawaliśmy sponsorem Wisły, wielu nam to odradzało. Mówiono o mafii kibicowskiej itp. Gwarantem był Kuba Błaszczykowski. On jest legendą i gwarantem normalnego traktowania i funkcjonowania klubu.

– Celem krótkoterminowym jest awans do ekstraklasy. To jest podstawa. Celem długoterminowym, by Wisła potrafiła się sama utrzymać. Chcemy wcześniej zapraszać kibica na stadion, by skorzystał z cateringu. Planujemy też wprowadzenie wydarzeń po meczu.

– Wprowadziliśmy czterech sponsorów meczowych. Na razie to małe kwoty, ale chcemy to rozwijać.
12:18
Od teraz na pytania odpowiada już tylko prezes Wisły.

– Spotkania z prasą, życie na świeczniku, presja to dla mnie nowość. Sam wyszedłem z inicjatywą w sprawie prezesa. Zauważyłem stagnację, klub funkcjonował, ale zabrakło ruszenia do przodu. Spotykałem się z właścicielami. Na początku nie miałem być prezesem. Wyszedłem z pomysłem, by była to inna osoba, ale kandydatura nie została zaakceptowana.12:11

– Wiślakiem się nie bywa, Wiślakiem się jest – mówi Gonet, pytany, czy po spadku do I ligi sponsor nie miał wątpliwości, by wesprzeć klub.


12:09
Rozmowy rozpoczęły się z poprzednim zarządem. Ostateczne negocjacje prowadził już nowy prezes.
12:08

Przedstawiciel bukmachera GO+bet, nowego sponsora Wisły: Przed nami pierwszy rok współpracy, jesteśmy nowym podmiotem na rynku. Zakładamy, że będziemy poszerzać współpracę o obecność na strojach meczowych.

Współudziałowcem bukmachera jest syn byłego bramkarza Wisły - Stanisława Goneta. Umowa obowiązuje przez dwa lata.


12:06
Zaraz zaczynamy!