Przerzedzone krzesełka na trybunie VIP [ZDJĘCIA]

Trybuna VIP stadionu Wisły fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Co najmniej do połowy października potrwa wymiana ponad 1,5 tysiąca krzesełek na trybunie VIP stadionu przy ulicy Reymonta.
Kibice oglądający piątkowy mecz Wisły Kraków z Wisłą Płock z dolnych sektorów trybyny zachodniej mogli poczuć się jak na placu budowy. Część prawie dziesięcioletnich czerwonych i niebieskich skórzamych fotelów VIP, które w wielu przypadkach pod wpływem warunków atmosferycznych zmieniły kolor, była już zdemontowana. Osoby, które wybrały się na spotkanie, mogły zajmować dowolne dostępne miejsca, a nie te przypisane na biletach.

Taki wygląd trybuny VIP to efekt rozpoczętej wymiany 1638 siedzisk. Koszt demontażu i utylizacji starych foteli i zakup nowych wyniesie 725 tysięcy złotych. Całość pokryje wykonawca stadionu przy ulicy Reymonta 20 na podstawie gwarancji.

Niedługo kibice sektorów VIP Gold i VIP Silver będą oglądąć spotkania siedząc na plastikowych krzesekach ARC Lite Plus z podwyższonym oparciem i podłokietnikami. – Są powszechnie stosowane jako siedziska VIP na stadionach, przykładowo na obiekcie Atletico Madryt. Cechuje je dużo większa trwałość niż skórzanych, które na obiektach otwartych, poddane zmiennym warunkom atmosferycznym, znacznie szybciej ulegają zniszczeniu i wyblaknięciu – mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej, operatora stadionu Wisły.

Niekończąca się modernizacja

17 września minęło dziesięć lat od powrotu Białej Gwiazdy na stadion, który opuściła na ponad rok po sezonie 2008/2009 w związku z modernizacją. Piłkarze spędzili poza domem 15 miesięcy, podejmując rywali na obiekcie Hutnika i Zagłębia Sosnowiec. Pierwszym spotkaniem po przerwie był mecz z Koroną Kielce, który zakończył się rezultatem 2:2. 

Mimo wydania z miejskiej kasy ogromnych pieniędzy (ponad 600 milionów złotych), przebudowa obiektu przy ulicy Reymonta nigdy nie została dokończona, a nadzór budowlany nie odebrał go jako całości (modernizacja odbywała się etapami). Trwają konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania terenu wokół obiektu i budowy parkingów. Miasto liczy, że niefunkcjonalny obiekt – brzydka elewacja, brak możliwości organizacji koncertów – uda się poprawić dzięki środkom z budżetu państwa. Stadion Wisły w 2023 roku ma być areną otwarcia bądź zamknięcia III Igrzysk Europejskich.