Puszcza Niepołomice osiągnęła historyczny wynik. Jej kibice... wykupili reklamę

Kibice Puszczy Niepołomice fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

„Pokazaliście, że niemożliwe nie istnieje. Dziękujemy” – reklamę o takiej treści zamieściło stowarzyszenie Puszcza 23 na jednym z billboardów w centrum Niepołomic.

Beniaminek z podkrakowskiego miasteczka był skazywany na pożarcie w ekstraklasie. Niektórzy eksperci typowali, że może nie zdobyć nawet 20 punktów, nie mogąc grać na swoim stadionie. Podopieczni Tomasza Tułacza gospodarzem byli na obiekcie Cracovii, gdzie dali się pokonać zaledwie dwóm drużynom. Przy ulicy Kałuży zdobyli 29 punktów, 11 dołożyli na wyjazdach i pozostali w elicie bez oglądania się na innych. Zajęli 12. miejsce, wyprzedzając sześciu rywali, w tym Cracovię.

Kibice Puszczy wykupili reklamę

Fot. Stowarzyszenie Puszcza 23
Fot. Stowarzyszenie Puszcza 23


Po ostatnim spotkaniu, wygranym 1:0 z Piastem Gliwice, utrzymanie świętowano nie mniej radośnie niż zeszłoroczny awans. Żubry zrobiły coś wielkiego, trener Tułacz w trakcie sezonu wielokrotnie mówił o niemożliwym. I właśnie tego słowa kibice zrzeszeni w stowarzyszeniu Puszcza 23 użyli, dziękując im w nietypowy sposób. Wykupili miejsce reklamowe na billboardzie przy dworcu autobusowym w Niepołomicach (ul. Kazimierza Wielkiego 11).

Stowarzyszenie odpowiada też za organizację dopingu i opraw. Jego członkowie potrafili też sprzątać po sobie sektor gości, gdy wspierali zespół w innych miastach.