Runmageddon Kraków w nowej lokalizacji

W malowniczej dolinie rzeki Raby, tuż przy średniowiecznej fortecy odbędzie się pierwszy w tym sezonie Runmageddon w Małopolsce. LoveKraków.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

W dniach 28-29 maja  Runmageddon będzie miał swój debiut w Dobczycach. Główne miasteczko eventu stanie przy ulicy Podgórskiej 3, a trasy aż 7 formuł dla dzieci, młodzieży, dorosłych a także rodzin będą zaplanowane na pięknie położonych terenach wokół Zamku Dobczyckiego i centrum miasta.

– Nowa lokalizacja zawsze sprawia dużo radości nam, startującym jak i jej mieszkańcom. Jako organizatorzy możemy pokazać naszej społeczności kolejny wspaniały region Polski. Niektórzy Runmageddończycy podróżują z nami i dzięki naszym eventom eksplorują uroki naszego wspaniałego kraju. Mieszkańcy Dobczyc i okolic będą mogli na własne oczy przekonać się na czym polega fenomen naszej sportowej zabawy. A dla nas nowe miejsce stanowi zawsze intrygujące wyzwanie-tworzenia jak najlepszych tras w tym pięknym zakątku Polski – mówi Adam Ryszczyk, dyrektor wydarzenia.

Podczas tej edycji Runmageddonu udział będą mogli wziąć wszyscy, którzy marzą o prawdziwej przygodzie. Dzieci w wieku 4-11 lat wystartują w Runmageddonie Kids. W odpowiednich grupach wiekowych będą pokonywać dystans kilometra z około 10 utrudnieniami. Młodzież 12-15 lat zobaczy jak to jest wziąć udział w prawdziwej przygodzie w realu. Dla niej organizator przygotuje formułę Junior 3 kilometry z 15 przeszkodami.

Runmageddon Kraków Dobczyce będzie też świetną okazją do integracji całych rodzin, a to za sprawą formuły Family, gdzie zespoły składające się z taty, mamy, wujka, cioci i dzieci wspólnie pokonują 2 kilometry z przeszkodami dla małych i dużych. Dla osób po 16 roku życia organizator przewidział trzy możliwości: Intro (3 km, 15 przeszkód), Rekrut (6km, 30 przeszkód) oraz Nocny Rekrut, czyli wersja po zmroku 6-kilometrowego dystansu. Osoby pełnoletnie, którym sport nie jest obcy, będą miały okazję sprawdzić się w formule Classic i przebiec 12 kilometrów, pokonując ponad 50 przeszkód.

Tegoroczny Runmageddon Kraków będzie miejscem otwartym nie tylko dla startujących, ale także dla kibiców. Wszyscy, którzy będą chcieli podziwiać zmagania Runmageddończyków oraz wspólnie dopingować startujących mogą odwiedzić miasteczko Kibica.