Stadion Wisły na 99 procent będzie miał nową murawę

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Po igrzyskach europejskich spółka organizująca wydarzenie ma zapłacić za wymianę murawy na stadionie miejskim im. Henryka Reymana.

27 lutego Igrzyska Europejskie 2023 i Zarząd Infrastruktury Sportowej podpisały umowę na udostępnienie stadionu od 8 lub 10 czerwca do 5 lipca. Na obiekcie przy ulicy Reymonta latem odbędą się ceremonie otwarcia (21.06) i zamknięcia igrzysk (2 lipca), a także mecze reprezentacji kobiet i mężczyzn w rugby 7. Organizatorzy zapłacą miejskiej jednostce za udostępnienie areny niespełna dwa miliony złotych. ZIS będzie musiał z kolei obniżyć czynsze dzierżawcom, których czekają w tym czasie pewne niedogodności wynikające z przygotowań do imprezy.

Wymiana po siedmiu latach

Dodatkowo, na koszt spółki igrzyskowej, przy Reymonta ma zostać wymieniona murawa. To praktycznie przesądzone, że po ceremoniach i meczach płyta nie będzie w takim stanie, który zadowalałby grającą tam na co dzień Wisłę (jej obowiązkiem jest utrzymywanie boiska). Obecna murawa jest już dość wiekowa – została wymieniona w połowie 2016 roku, na potrzeby ostatniego sparingu reprezentacji Adama Nawałki przed wylotem na mistrzostwa Europy we Francji.

W poniedziałek IE 2023 i ZIS podpisały również umowę dotyczącą biegu nocnego w przeddzień 20. Cracovia Maraton. 22 kwietnia maksymalnie sześć tysięcy osób będzie mogło wziąć udział w Igrzyskowym Biegu Nocnym. Zapisy internetowe rozpoczną się 1 marca.