Takiego treningu noworocznego Cracovii nie było od lat. Można już starać się o bilety

Trening noworoczny 2022 fot. dzięki uprzejmości serwisu TerazPasy.pl

1 stycznia w południe tradycyjnie rozpocznie się trening noworoczny Cracovii. Bezpłatne wejściówki można pobierać w serwisie biletowym lub punktach pod stadionem.

Tradycja to rzecz święta, a ta związana z kopaniem piłki w Nowy Rok na stadionie Cracovii liczy już sobie około stu lat, więc trzeba ją kultywować i przekazywać kolejnym pokoleniom kibiców Pasów. Źródła historyczne podają, że pierwszy trening noworoczny odbył się już w 1920 roku, według innych stało się to w 1924 lub 1925. 1 stycznia 2023 o godzinie 12 na stadionie przy ulicy Kałuży zagrają ze sobą pierwsza drużyna prowadzona przez Jacka Zielińskiego i trzecioligowe rezerwy, których trenerem jest Wojciech Ankowski.

Pełny skład

W ostatnich latach w treningu noworocznym udziału nie brali wszyscy piłkarze, ponieważ przypadał on na ostatnie dni urlopów. Przyjeżdżali przede wszystkim Polacy, czasem dołączali nieliczni obcokrajowcy (w tym roku Michal Siplak Rivaldinho). Teraz będzie inaczej, bo wszyscy gracze pierwszej drużyny już 28 grudnia rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej, a więc Sylwestra i Nowy Rok spędzą w Krakowie. 

Ostatni trening noworoczny zakończył się zwycięstwem Cracovii I 8:6. Pierwszego gola o godzinie 12:13 strzelił Jakub Myszor, dla którego 2022 rok był bardzo udany. Piłkarz zadebiutował w kadrze U-21, a w klubie potrafił być motorem napędowym zespołu.

Bilety na trening noworoczny

Dystrybucja biletów na trening noworoczny ruszyła 13 grudnia. Będzie to impreza masowa, ale nie wszystkie sektory zostaną otwarte. Kibice wejdą na trybuny B, D i C (dla niepełnosprawnych). Darmowe wejściówki mogą odebrać wszyscy zarejestrowani w klubowym systemie.

„Jeśli nie posiadasz konta, to możesz je założyć na stronie bilety.cracovia.pl. Wystarczą do tego Twoje imię, nazwisko i numer PESEL. Oprócz możliwości skorzystania z biletów elektronicznych, można będzie je otrzymać także w Punktach Obsługi Kibiców” – czytamy w serwisie internetowym klubu.