Tor „Kolna”. Jeden przetarg unieważniony, ogłoszono dwa kolejne

fot. Krzysztof Kalinowski

Zarząd Infrastruktury Sportowej ponownie ogłosił postępowanie na przygotowanie toru kajakowego „Kolna” na igrzyska europejskie. Drugie dotyczy modernizacji w hotelu na terenie ośrodka.

Od pewnego czasu wiadomo, że przed III Igrzyskami Europejskimi (21 czerwca – 2 lipca) nie uda się rozpocząć i zakończyć modernizacji toru. Dlatego obecnie miasto skupia się na znalezieniu firmy, która wyczyści obiekt, uzupełni ubytki betonu, dostarczy systemy bramkowe i figur oraz zamontuje krzesełka na istniejących trybunach. Zgłosiła się jedna firma, ale jej oferta przekraczała budżet o ponad 3 mln zł i urzędnicy unieważnili postępowanie. 9 marca ZIS ogłosił kolejne.

Przed IE 2023 miasto chciałoby również zmodernizować instalacje grzewcze, klimatyzację i wentylację w internacie sportowym o standardzie trzygwiazdkowego hotelu na terenie tego samego środka przy ulicy Kolnej 2. – Otwarcie ofert w przetargach nastąpi 24 i 28 marca – mówi Michał Sobolewski, rzecznik prasowy ZIS.

W randze mistrzostw Europy

Na torze „Kolna” w czasie igrzysk zostanie rozegrany slalom kajakowy. Rywalizacja odbędzie się od 29 czerwca do 2 lipca w trzech konkurencjach indywidualnych i dwóch drużynowych. W sumie 280 zawodników i zawodniczek będzie walczyło o dziesięć kompletów medali. Zawody odbędą się w randze mistrzostw Europy. IE 2023 to też okazja, by przybliżyć się do zdobycia przepustki na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku.