Trener Cracovii zdradził plan przygotowań. Klub chce zakontraktować zawodnika Resovii

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

22 czerwca odbędzie się pierwszy trening Pasów po letniej przerwie. W lipcu zespół wyjedzie na zgrupowanie do Opalenicy.

Podopieczni Jacka Zielińskiego rozegrają w tym sezonie jeszcze dwa mecze. 20 maja zmierzą się na wyjeździe z Jagiellonią Białystok, a tydzień później na stadion przy ulicy Kałuży w Krakowie przyjedzie Wisła Płock. Przed ostatnim spotkaniem trener ma przedłużyć wygasający niebawem kontrakt. Medialne doniesienia o propozycji, jaką Markowi Papszunowi miał złożyć prezes Janusz Filipiak, komentuje krótko: – Tylko się uśmiechnąłem. Należy pytać u źródła, trenera Papszuna. Profesor się wypowiedział, więc nic nie będę dokładał.

Drużyna dostanie prawie miesiąc wolnego i 22 czerwca, miesiąc przed startem nowych rozgrywek, wróci do wspólnych zajęć. Osiem dni później na miejscu rozegra mecz kontrolny ze słowackim Tatranem Presov. Od 2 do 12 lipca będzie przebywała na obozie w Opalenicy, gdzie sparingpartnerami zostali Pogoń Szczecin oraz Banik Ostrawa i Mlada Boleslav z Czech. Generalnym sprawdzianem tydzień przed ligą będzie mecz z MSK Żylina (Słowacja).

Mróz na liście życzeń

W przyszłym tygodniu Cracovia ma wydać komunikat odnośnie niektórych zawodników. Z klubem pożegnają się m.in. bramkarz Karol Niemczycki, obrońca Michal Siplak, najpewniej także pomocnik Jewhen Konoplianka. Przyszłość obrońcy Kamila Pestki nadal owiana jest tajemnicą.

Zieliński już wcześniej potwierdzał rozmowy z zawodnikami, którzy mogliby wzmocnić drużynę. Pasy potrzebują czterech-pięciu nowych nazwisk, dzięki którym kadra będzie lepiej zbilansowana, a kontuzje i kartki kilku piłkarzy nie będą stanowiły dużych problemów.

W kontekście dołączenia do Cracovii wymieniane było nazwisko ofensywnego pomocnika Marka Mroza. 24-latek gra dla pierwszoligowej Resovii (w tym sezonie 26 meczów, 10 goli, 1 asysta), ale niedługo jego umowa się kończy i jest do pozyskania za darmo. Trener już nie kryje, że trwają z nim zaawansowane rozmowy.