Trener Probierz odchodzi z Cracovii

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wraz z dniem 9 listopada 2021 roku funkcję I trenera oraz wiceprezesa ds. sportowych Cracovii przestał sprawować Michał Probierz – poinformowała dziś Cracovia.

Szkoleniowiec żegna się z klubem po ponad czterech latach współpracy. Umowa rozwiązana została za porozumieniem stron.

Michał Probierz objął zespół Pasów 23 czerwca 2017 roku, zastępując na tym stanowisku Jacka Zielińskiego. Po niemal dwóch latach pracy, w styczniu 2019 został również członkiem zarządu klubu, odpowiadającym za sprawy sportowe. Rozwiązanie umowy jest równoznaczne z odejściem także z tej funkcji.

175 spotkań

Przez 1603 dni pracy w Cracovii Michał Probierz poprowadził Pasy w 175 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. Dwukrotnie doprowadził zespół do kwalifikacji do europejskich pucharów – za pierwszym razem zajmując czwarte miejsce w rozgrywkach ligowych, za drugim zaś zdobywając historyczne trofeum Pucharu Polski.

Jako zdobywca krajowego pucharu Cracovia pod wodzą trenera Probierza miała możliwość rywalizacji o Superpuchar, który również dołączył do gabloty z trofeami.

Po derbach

Informacja o odejściu Michała Probierza pojawia się na krótko po przegranej Cracovii w derbach Krakowa. Dla 49-letniego szkoleniowca były to już dziewiąte derby w roli trenera Pasów i już szóste przegrane. Po meczu nie krył, że porażka jest dla jego zespołu bardzo bolesna.