Trening noworoczny Cracovii przy pustych trybunach

Punktualnie o godzinie 12 na stadionie przy ulicy Kałuży rozpoczął się tradycyjny trening noworoczny Cracovii.

Spotkanie otworzył Janusz Kozioł, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. kultury fizycznej, który podziękował tym, którzy przybyli na stadion, bo „tradycja będzie podtrzymana”.

Aby 2021 był jeszcze lepszy, niż 2020 rok

– Myśląc o tym, co czeka nas w 2021 roku możemy powiedzieć, że ten 2020 naznaczony był złymi, pandemicznymi doświadczeniami, ale Cracovia odniosła dwa największe sukcesy od 1948 roku: zdobycie Pucharu Polski oraz Superpucharu Polski – powiedział Kozioł.

Dodał, że są to „osiągnięcia, jakie klub i jego kibice marzyli o tym od kilkudziesięciu lat”. Zwrócił się z podziękowaniami do trenera Michała Probierza i życzył, aby Cracovia powtórzyła sukcesy i zdobyła inne trofeum.

Wygrana pierwszej drużyny

60-minutowy mecz (w dwóch połowach po 30 minut) wygrał pierwsza drużyna Cracovii z wynikiem 6:1.

Pierwszego gola w meczu dla Cracovii II zdobył Michał Wiśniewski. Karol Niemczycki w 19. minucie spotkania strzelił gola z rzutu karnego dla pierwszej drużyny, która utrzymała prowadzenie do końca pierwszej połowy (w 30. minucie bramkę zdobył Filip Piszczek).

W drugiej połowie gola dla pierwszej drużyny strzelił Adam Wilk, czwartego – Thiago de Souza, piątego – Mateusz Pieńczak, w ostatnich chwilach meczu ponownie do bramki trafił Wilk.