Trzech piłkarzy odeszło z Garbarni. Znamy plan Brązowych na lato

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl
Podopieczni Macieja Musiała wznowią treningi 13 czerwca, a pierwszy z pięciu sparingów rozegrają z Wisłą Kraków. Klub poinformował o zakończeniu wypożyczeń trzech zawodników.
Garbarnia zakończyła ostatnie rozgrywki w górnej połowie tabeli, na ósmym miejscu, ze stratą pięciu punktów do strefy barażowej. Drugoligowiec zapowiedział pierwszy trening na 13 czerwca, a pięć dni później rozegra mecz kontrolny ze spadkowiczem z ekstraklasy - krakowską Wisłą. 25 czerwca odbędzie się sparing z beniaminkiem I ligi Stalą Rzeszów, a 29 rywalem Brązowych będzie kolejny pierwszoligowiec - GKS Tychy. Na lipiec zaplanowano spotkania z Podhalem Nowy Targ (2.07, III liga) i GKS-em Katowice (9.07, I liga). Rozgrywki ruszą w tym samym terminie co w ekstraklasie i I lidze, czyli 16-17 lipca.

Wracają do Wisły Kraków i Wisły Płock

Po ostatnim gwizdku sezonu obiegły końca wypożyczenia trzech zawodników. Wiktor Szywacz i Kacper Duda rozpoczną letnie przygotowania z Wisłą Kraków, natomiast Kacper Rogoziński powraca do Wisły Płock.

Szywacz dołączył do drużyny w lipcu 2021 roku i od razu stał się jej podstawowym zawodnikiem. Wystąpił w 35 spotkaniach II ligi i Pucharu Polski, w których zdobył cztery bramki. Duda na Rydlówkę trafił w ostatnim dniu letniego okienka transferowego. Łącznie w brązowo-białych barwach rozegrał 29 meczów, w których dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Z kolei Rogoziński pojawił się pod Wawelem w czasie zimowego okresu przygotowawczego i zagrał 11 razy.